Kablolu internete geçilirse Mbps yükselir mi?

Bundan almayı düşünüyorum hocam tavsiyeniz nedir iyi midir?
Hocam Amazon'dan almanızı tavsiye ederim. Kabloda bir sorun olursa iade/değişim işlemlerini çok daha kolay ve hızlı yaparsınız. Abidik gubidik satıcılarla uğraşmak zorunda kalmazsınız. Satın alırken ürünün Amazon satıcılı olmasına dikkat edin.

Konu dikkatimi çektiği için soruyorum ben de, içeride kız arkadaşımın laptop ile wifi bağlantısını test ettik ping ve mbps benim Cat6 kablosu ile bağlı olduğum kasadan daha yüksek değer verdi. Sizce bu normal mi?

Konu dikkatimi çektiği için soruyorum ben de, içeride kız arkadaşımın laptop ile wifi bağlantısını test ettik ping ve mbps benim Cat6 kablosu ile bağlı olduğum kasadan daha yüksek değer verdi. Sizce bu normal mi?
Modeminizde 5 GHz ağı mevcutsa ve testi bu şekilde yaptıysanız normal olabilir. 5 GHz hemen hemen kabloyla aynı sonuçları verir. Ancak siz kablosuz testin değerlerinin daha iyi olduğunu söylüyorsunuz. Testleri aynı koşullar altında yaptığınızdan eminseniz anormal duruyor.

Modeminizde 5 GHz ağı mevcutsa ve testi bu şekilde yaptıysanız normal olabilir. 5 GHz hemen hemen kabloyla aynı sonuçları verir. Ancak siz kablosuz testin değerlerinin daha iyi olduğunu söylüyorsunuz. Testleri aynı koşullar altında yaptığınızdan eminseniz anormal duruyor.
Evet 5Ghz mevcut fakat laptop 5Ghz bağlanacak bir laptop değil. Arka arkaya yaptım ve tuhaf gelince tekrar denedim yine yüksek çıktı. Yanlış bişey yaptım herhalde :)

Yeni konular

Geri
Yukarı