Kablonet 100 Mbps düşük hız veriyor

rosho

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Öncelikle merhaba. Biliyorsunuz ki, Kablonet ülkemizdeki en popüler internet sağlayıcılarından. "Güldüren Yüz" adlı paketi kullanıyoruz ve internet hızı bahsedilen gibi değil. Normalde 95-100+ arası Mbps almamız gerekirken, modemin yanında Ethernet'e bağlı bilgisayarı olan babam 60 Mbps alıyor. Ben ise TP-Link AV1000 kullanıyorum ve en fazla %30 soğrulma yani 70 Mbps almam gerekiyor ancak 45 Mbps alıyorum. Bu duruma nasıl bir çözüm bulabilirim?

Bende de aynı durum var. Müşteri hizmetleriyle konuşmayı deneyebilirsiniz. Ben de fırsatım olunca konuşacağım. 50 Mbps paket kullanırken 45 alıyordum 100'e geçince 40 almaya başladım 😀.

Sanırım bazı paketlerde akşam 19.00 ile 00.00 arası hız kesiliyor ya onunla ilgili yada bakım veya arıza olabilir
Alakası yok. Sorun orada zaten bakım, arıza vs. daha dün ve bugün arıza kaydı aldırıp düzelttiler. Tüm saatlerde aynı hız.

Bende de aynı durum var. Müşteri hizmetleriyle konuşmayı deneyebilirsiniz. Ben de fırsatım olunca konuşacağım. 50 Mbps paket kullanırken 45 alıyordum 100'e geçince 40 almaya başladım 😀.

Ben arıza kaydı bırakmaya gelen yetkili ile konuştum. %30'dan fazla soğuruyordur dedi ama modemin dibinde Ethernet'e bağlı bilgisayardan bahsedince pek bir şey diyemedi.
Akşamları yavaşlıyor nedense bu genel bir durum ancak altyapı da önemli.
Üstte belirttim tüm saatlerde aynı hızı alıyorum saçma olan yanı bu. Normalde 00-19 arası 100mbps sonra 30 mbps olsa neyse diyeceğim. Tüm saatlerde 45mbps

Alakası yok. Sorun orada zaten bakım, arıza vs. daha dün ve bugün arıza kaydı aldırıp düzelttiler. Tüm saatlerde aynı hız.

Modem değişikliği istemen en güzel olacaktır bende de aynı durum vardı modem değişikliği ile 5G WiFi vermeye başladı, ethernet kablosu ile de aynı sorun vardı oda çözüldü,

Yeni konular

Geri
Yukarı