Kablonet 100 Mbps pakette hep 25 Mbps veriyor

Erdi Batın

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar pek bilgim yok bu konu hakkında. Bilgisayardan baktığımda 100 Mbps internet hızı diyor fakat Speedtest'de 25 Mbps download 1.50 upload veriyor. Aileme sordum uzunca bir süre önce kayıt yaptırmışlar ve bilgileri yokmuş pek. Tek bildiği belirli bir kotaya kadar 100 Mbps veriyormuş fakat o sınırı aştıktan sonra 25'e düşüyormuş. Ben de anlamadım ne olduğunu pek. Modem Infinity 401. Kotasız internet. Masaüstü Bilgisayar'a Ethernet ile bağlı. Oyun indirirken Max 3 Mbps'yi gördüm. Her şey dahil 80 TL'miş. Merak ettiğim o sınır ne çünkü ben hiçbir zaman 100 Mbps verdiğini görmedim. Cevaplarsanız sevinirim.

Adsız.png

Ekran görüntüsü 2022-07-17 173025.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar pek bilgim yok bu konu hakkında. Bilgisayardan baktığımda 100 Mbps internet hızı diyor fakat Speedtest'de 25 Mbps download 1.50 upload veriyor. Aileme sordum uzunca bir süre önce kayıt yaptırmışlar ve bilgileri yokmuş pek. Tek bildiği belirli bir kotaya kadar 100 Mbps veriyormuş fakat o sınırı aştıktan sonra 25'e düşüyormuş. Ben de anlamadım ne olduğunu pek. Modem Infinity 401. kotasız internet. Masaüstü Bilgisayar'a Ethernet ile bağlı. Oyun indirirken Max 3 Mbps'yi gördüm. Her şey dahil 80 TL'miş. Merak ettiğim o sınır ne çünkü ben hiçbir zaman 100 Mbps verdiğini görmedim. Cevaplarsanız sevinirim.

Eki Görüntüle 1454069

Eki Görüntüle 1454079

İlk resim sizin internet hızınız değil modem ile bilgisayarınız arasındaki hız.
Kullandığınız paket akşamları 25 gündüzleri 100 olan paket olabilir.
Gündüz test yaptınız mı?
Ya da kotalı paket olabilir bunu en iyi müşteri hizmetleri bilir.

İlk resimdeki hızınız sizin LAN hızınız, internet hızınız değil.
LAN hızı modem ile bilgisayarın arasında olan hızdır.
LAN hızı düşük değilse internet hızınızı etkilemez.
LAN hızınız 1000 Mbps değil de 100 Mbps olduğuna göre kullandığınız kablo kötü bir kablo.
Kullandığınız modem ve bilgisayara göre LAN hızınızın 1000 Mbps olması gerek.

80TL ödediğinize göre büyük ihtimal 25 Mbps paket kullanıyorsunuz.

Kablonet'in uygulamasında hangi paket görünüyor? Çünkü akıllı sınırsız paketler var saat 19.00-24.00 arasında 100 Mbps'den 25 Mbps'ye düşüyor.
herhangi bir saat de ölçsem bile yine aynı değerleri veriyor sadece akşamları 10 mbps ye kadar iniyor
İlk resim sizin internet hızınız değil modem ile bilgisayarınız arasındaki hız.
Kullandığınız paket akşamları 25 gündüzleri 100 olan paket olabilir.
Gündüz test yaptınız mı?
Ya da kotalı paket olabilir bunu en iyi müşteri hizmetleri bilir.
Hat değerlerinizi paylaşabilir misiniz?
onu nasıl yapıcağım
İlk resimdeki hızınız sizin LAN hızınız, internet hızınız değil.
LAN hızı modem ile bilgisayarın arasında olan hızdır.
LAN hızı düşük değilse internet hızınızı etkilemez.
LAN hızınız 1000 Mbps değil de 100 Mbps olduğuna göre kullandığınız kablo kötü bir kablo.
Kullandığınız modem ve bilgisayara göre LAN hızınızın 1000 Mbps olması gerek.

80TL ödediğinize göre büyük ihtimal 25 Mbps paket kullanıyorsunuz.
1000 mbps kablo alınca farkları ne olur

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı