Kablonet abonelik süreci

-the-

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, TTNET aboneliğimi sonlandırdım. Bu hafta Kablonet’e geçeceğim. Abonelik sürecinde dikkat etmem gereken noktalar varsa yazarsanız çok sevinirim. Modem odaya, uydu ise salona çekilmesini isteyeceğim. Modem ile salon arası yaklaşık 10 metre ve salondaki laptop’ta Wi-Fi çeker mi? TTNET modemi çekiyordu.
Bu süreçte dikkat etmem gerekenleri yazarsanız çok sevinirim. Ayrıca uydu cihazımı HDMI ile mi bağlayacaklar?

Artık dışarıya kablo döşeyemiyorlar. Muhtemelen bina içinden çekecekler ve splitter ile ikiye ayıracaklar kabloyu. Uydu cihazı televizyona HDMI ile bağlı bizde. Wi-Fi ise verecekleri modeme bağlı bende CBW-383z4 modeli var ve evin çoğu yerinde sıkıntı çıkarmıyor. Size de Infinite modelini vereceklerini düşünüyorum. Sorun yaşamazsınız eğer arada çok duvar yoksa. Dikkat etmeniz gereken spesifik bir şey yok. 8 yıldır sanırım Kablonet kullanıyoruz ve bir sorun yaşamadık.

Ek olarak muhtemelen TTNET Cat5 falan kullanıyordu erişim için. Uydunet uydu kablosu kullanacak. Cat5ten çok daha kalın bir kablo bu. Eğer sıkıntı olacaksa imkanları varsa ve siz de isterseniz duvardan geçirmelerini rica edin. Çünkü kapı altında kolayca ezilebiliyorlar. Bende şimdiye kadar sadece 1 kez sıkıntı oldu bu kablo ezilmesi ama tedbirli olmak iyidir.

Arada çok engel ve fazla duvar yoksa rahat çeker. Sana verdikleri modeme bağlı. Yeni modemler iyi. Muhtemelen onu verirler.

KabloTV'yi de HDMI ile bağlıyorlar. Ayrıca eve çektikleri internet kablosuna köprü yaparak, KabloTV cihazına takacaklar.

Kutu binanın içindeyse, eğer üst kattaysan duvar köşesinden açtıkları delikle kabloyu yukarı alırlar ve tavana yakın yerden, dairene doğru bir delik daha açarak, kabloyu içeri alırlar. Ayrıca kablo çok sağlam. Ezilecek, kopacak bir kablo değil.

Ardından şu splitterla köprü yapıyorlar (Az önce çektim) :

20190713_001341.png

Bu arada eve girecek kablo için, duvara açılacak deliği dışarıdan içeriye doğru açtırma. Evin içinden dışarıya doğru delsinler. Yoksa duvarın patlayan kısmı evin içine denk gelir.

Son düzenleme:
Arada çok engel ve fazla duvar yoksa rahat çeker. Sana verdikleri modeme bağlı. Yeni modemler iyi. Muhtemelen onu verirler.

KabloTV'yi de HDMI ile bağlıyorlar. Ayrıca eve çektikleri internet kablosuna köprü yaparak, KabloTV cihazına takacaklar.

Kutu binanın içindeyse, eğer üst kattaysan duvar köşesinden açtıkları delikle kabloyu yukarı alırlar ve tavana yakın yerden, dairene doğru bir delik daha açarak, kabloyu içeri alırlar. Ayrıca kablo çok sağlam. Ezilecek, kopacak bir kablo değil.

Eki Görüntüle 415528

Bu arada eve girecek kablo için, duvara açılacak deliği dışarıdan içeriye doğru açtırma. Evin içinden dışarıya doğru delsinler. Yoksa duvarın patlayan kısmı evin içine denk gelir.
Cevaplarınız için çok teşekkü

Eki Görüntüle 415528

Cevaplar için çok teşekkürler. Ben bina dışından kablolarlar diye düşünmüştüm. Bugün de ev tadilattan çıktı, daireye girişte açtıkları delik büyük mü acaba?
İnternetten başvuru yapınca 1 ay ücretsiz kampanyası varmış. 100 güldüren akıllı sınırsız kampanyasına başvuru yaptım.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı