Kablonet altyapı başvurusu sonrası altyapının gelmesi ne kadar süre alır?

devonoir

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
EVGA GeForce RTX 2060 KO ULTRA GAMING 6GB
Intel i3-10100F
MSI PRO H410M-B Intel H410
Kioxia 500GB Exceria Serisi NVMe M.2 SSD
Kingston HyperX Fury 16 GB (2x8) 3200 MHz
Arkadaşlar Kablonet altyapı başvurusu yapsam altyapının komple gelmesi ne kadar süre alır? Bilgisi olan varsa aydınlatabilir mi acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
18 yaşından büyüksen kendin al veya Superonline'da iyi ama pahalı.
18 im de para sıkıntım var devamlı işe gitmiyorum ders çalışmam gerekiyor bir sürü saçma sapan olay vs vs mecbur ufak bir ekonomik özgürlük kazanana kadar çile çekmeye devam edeceğim gibi duruyor .

Arkadaşlar adamların yaptığı şeyleri sırasıyla burada size yazabilirim.
1-kontrol ediyorlar. Kutudan sizin eve yani.
2-oluru var ise taşeron ekip fiber kablo döşemesi yapıyor sizin binaya kadar.
3-başka bir ekip geliyor ve binaya kutu bağlıyor.
4-tek bir eleman gelip kutuya ince bağlantı ve stabilite testi yapıyor.
5-başka bir kişi gelip bağlantıyı tamamlıyor ve artık aktifleşmiş oluyor.
Bunlar Türksat için olan şeyler. Yaşadım, izledim, takip ettim.
3 ay falan sürmüyor bu işlerin hepsi. Sadece ekibin başka yerlerde yaptığı işlerden ötürü yoğunluklarıyla alakalı bir durum. Bu saydıklarım en fazla 20 günlük iş.

Biz sadece türktelekoma başvurduk TurkNet'e NetSpeed'i hiç aramadık bile arayalım mı?

Biz sadece türktelekoma başvurduk TurkNet'e NetSpeed'i hiç aramadık bile arayalım mı?
Türk telekom altyapısı kullanmayan internet firmalarına başvur aklın varsa türk telekom denilen lanetten uzak dur . Bundan sonra bırak tÜrk telekom almayı türk telekom acentesinin önünden geçmem.

Ben olsam hepsine saldırırdım. Hangisi yaparsa. Zaten TurkNet falan kullansan daha iyi. Malum firmada yüksek tutarlar ödersin.

Türk Telekom Turkcell ve Vodafone aradık ne ADSL ve VDSL yok dedi. TurkNet'i ve NetSpeed'i arıcağım şimdi başka bildiniz var mı aramamı önerceğiniz?
Kablonetide arayacağım.

Türk Telekom Turkcell ve Vodafone aradık ne ADSL ve VDSL yok dedi. TurkNet'i ve NetSpeed'i arıcağım şimdi başka bildiniz var mı aramamı önerceğiniz?
Kablonetide arayacağım.
Ben kabloneti getirtmeden önce yaptığım şey binaya en yakın cadde de sokakları isimleriyle tespit edip o cadde ve sokak adları ile sorgulatma yapmak oldu. İnternetten yaptığım sorgu sonucunda binanın arkasındaki sokakta hat var gösteriyor iken binanın bulunduğu sokakta göstermiyordu. Hemen arka sokak olunca çekmesi kolay oldu ve yapıldı. Sen de bu şekilde bir yol izle. Diğer firmalarda böyle olacağından tam emin değilim ama bakmanda fayda var.

Hangi firmalar bilgin var mı ya.
Kusura bakma mesajını geç gördüm ama Türkcell türk telekom altyapısı kullanıyor yanlış bilmiyorsam türknette aynı şekilde

netspeed veya kablonet tercih edebilirsin .

Geri
Yukarı