Kablonet altyapı başvurusu sonrası altyapının gelmesi ne kadar süre alır?

devonoir

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
EVGA GeForce RTX 2060 KO ULTRA GAMING 6GB
Intel i3-10100F
MSI PRO H410M-B Intel H410
Kioxia 500GB Exceria Serisi NVMe M.2 SSD
Kingston HyperX Fury 16 GB (2x8) 3200 MHz
Arkadaşlar Kablonet altyapı başvurusu yapsam altyapının komple gelmesi ne kadar süre alır? Bilgisi olan varsa aydınlatabilir mi acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar Kablonet altyapı başvurusu yapsam altyapının komple gelmesi ne kadar süre alır? Bilgisi olan varsa aydınlatabilir mi acaba?
Ortalama 10 gün içinde olup olmayacağı size söylenir. Ben bir yakınım için çektirmiştim. 3 Ay kadar sürdü. Yani ekibin müsaitlik durumuna bağlı ama direkt sizin oraya başlarlarsa her şey yaklaşık 15-20 gün sürüyor. Aynı zamanda olmayacak bir durumu var ise çekilmez. Sizin burada kesinlikle ama kesinlikle yapacağınız şey sürekli gidip durum hakkında bilgi almak.Çünkü sürekli takibini sağlamak işleri onlara hızlandırtacaktır. Ben sürekli gittim. Saha ekiplerinden bazı kişilerin telefonuna ulaştım. Onlar aracılığıyla haberleştim. Yoksa başvuru yapıp çekilseydim muhtemelen daha çok sürerdi.

Ben Türk telekom kullanıyorum ve 2 gün sonra tahhütüm bitiyor fakat binada hiç bir altyapı yok netspeed veya kablonet almak istiyordum ama hiç bir altyapı olmadığı için illet ve lanet türk telekom dışında başka net veren yok . Ben bir daha rezil olmak istemiyorum yok mu şöyle başvurduğumuzda 1 hafta içerisinde getirecek bir internet firması .
Kullandığın için görülmez başka daire veya kablonun gittiği binayı kontrol et.

Kullandığın için görülmez başka daire veya kablonun gittiği binayı kontrol et.
Tamam farklı bir daire deniyorum hemen

Ortalama 10 gün içinde olup olmayacağı size söylenir. Ben bir yakınım için çektirmiştim. 3 Ay kadar sürdü. Yani ekibin müsaitlik durumuna bağlı ama direkt sizin oraya başlarlarsa her şey yaklaşık 15-20 gün sürüyor. Aynı zamanda olmayacak bir durumu var ise çekilmez. Sizin burada kesinlikle ama kesinlikle yapacağınız şey sürekli gidip durum hakkında bilgi almak.
Aynen ben tam olarak anlatamadım ama arkadaş tam olarak açıklamış :)

Arkadaşlar adamların yaptığı şeyleri sırasıyla burada size yazabilirim.
1-Kontrol ediyorlar. Kutudan sizin eve yani.
2-Oluru var ise taşeron ekip fiber kablo döşemesi yapıyor sizin binaya kadar.
3-Başka bir ekip geliyor ve binaya kutu bağlıyor.
4-Tek bir eleman gelip kutuya ince bağlantı ve stabilite testi yapıyor.
5-Başka bir kişi gelip bağlantıyı tamamlıyor ve artık aktifleşmiş oluyor.
Bunlar Türksat için olan şeyler. Yaşadım, izledim, takip ettim.
3 ay falan sürmüyor bu işlerin hepsi. Sadece ekibin başka yerlerde yaptığı işlerden ötürü yoğunluklarıyla alakalı bir durum. Bu saydıklarım en fazla 20 günlük iş.

Arkadaşlar adamların yaptığı şeyleri sırasıyla burada size yazabilirim.
1-Kontrol ediyorlar. Kutudan sizin eve yani.
2-Oluru var ise taşeron ekip fiber kablo döşemesi yapıyor sizin binaya kadar.
3-Başka bir ekip geliyor ve binaya kutu bağlıyor.
4-Tek bir eleman gelip kutuya ince bağlantı ve stabilite testi yapıyor.
5-Başka bir kişi gelip bağlantıyı tamamlıyor ve artık aktifleşmiş oluyor.
Bunlar Türksat için olan şeyler. Yaşadım, izledim, takip ettim.
3 ay falan sürmüyor bu işlerin hepsi. Sadece ekibin başka yerlerde yaptığı işlerden ötürü yoğunluklarıyla alakalı bir durum. Bu saydıklarım en fazla 20 günlük iş.
Babam laf anlasa her şey çok basit olacak aslında anlatamıyorum tutturmuş bilindik marka diye yav türk telekom kadar lanet ve rezil bir firma daha görmedim umarım tez zamanda telef olur batar türk telekom gibi yeter bıktım ya .
Port yoktur veya saha dolabı ile 500 metre sınırını aşabilir.
Kendi apartmanımdan farklı bir daireyi seçtim aynı şekilde lokasyon bilgisine ulaşılamıyor hatası alıyorum aynı .

Geri
Yukarı