Kablonet altyapısı

trteemo

Hectopat
Merhabalar, dün itibari ile Kablonet'e geçiş yapmış bulunmaktayım. Sorum şu: Eskiden Superonline fiber kullanıyordum fakat fiyat gereği geçtim Kablonet'e ve LoL'de 25 ms alırken Kablonet'de 30 35 ms arası alıyorum CS:GO'da 55 60 arası alırken 68-76 arası alıyorum. Superonline'de G-pon cihazına telefon girişinden fiber kablo çekip bağlamışlardı. Kablonet'de prizin yanındaki anten girişinden Coax kablo ile bağladılar. Kablonet'in altyapısı fiber değil mi? Ya da daha mı kalitesiz. Bu arada Antalya'da oturuyorum, 100 Güldüren Kampanyaya abone oldum.

Merhabalar, dün itibari ile Kablonet'e geçiş yapmış bulunmaktayım. Sorum şu: Eskiden Superonline fiber kullanıyordum fakat fiyat gereği geçtim Kablonet'e ve LoL'de 25 ms alırken Kablonet'de 30 35 ms arası alıyorum CS:GO'da 55 60 arası alırken 68-76 arası alıyorum. Superonline'de G-pon cihazına telefon girişinden fiber kablo çekip bağlamışlardı. Kablonet'de prizin yanındaki anten girişinden Coax kablo ile bağladılar. Kablonet'in altyapısı fiber değil mi? Ya da daha mı kalitesiz. Bu arada Antalya'da oturuyorum, 100 Güldüren Kampanyaya abone oldum.

Afedersiniz hocam ama biz forumda zaten diyoruz Kablonet pingi önemli olanlar için iyi değil diye. Ki Superonline fiber mükemmel bir hizmet. Keşke geçmeseydiniz. Almanız gereken hızı alırsınız ama pingler yüksek olur.

Hocam, fiber altyapı. Kutuya kadar fiber kablo geliyor. Daha sonra anten kablosu ile dağıtılıyor. Sistemi hepsinden farklı. Modemi bile dışarıda yok.

Ben bayağıdır kullanıyorum. Lolde 28 ms csde 60 küsür.
100 güldüren kampanya ama benimki 79 tl. Eski kullanıcı olduğum için.
79 tl sadece internet değil. Sinema tv + belgesel kanalları vs açık.

Samsun'dayım ben. 100 mbps yazıyor ama ben mesela 130 çekiyorum. Hızından gayet memnunum. Çok ekstrem olaylar olmadığı sürece , kaza , çalışma , herhangi teknik bi arızadsn dolayı kesinti haricinde. Ping sabit. Ttnet i de köyde kullanıyorum. 16 mbps , 11 zor alıyorum. 116 tl. 28 ping oda ama sürekli dalgalı. 100 e fırlıyor. İniyor çıkıyor. 2 kişi derse giremiyor falan.

Ping değerleri 2 3 ms fazla olsa bile sürekli sabit ve stabil olduğu için benim açımdan iyi. Vaat edilen hızlardan daha fazla verdiği içinde ekstra puanı var benden.

Sadece internet olmadığını düşünürsekte gayet iyi fiyat ve performans...

Ben de bir Kablonet kullanıcısı olarak konuyla alakasız şunları söylemek istiyorum;
24 MBPS kullanıyorum.
LoL oyununda pingim 10-20 ms arası, çoğunlukla 18 oluyor.
CS:GO oyununda ise pingim serverlara göre 60-75 ms arası değişiyor.

Kablonetin kendi altyapısı var türk telekom ve diğer firmalardan farklı bir teknoloji kullanıyor. O yüzden diğer firmalarda hız bölgeye göre değişir ama kablonette her yerde 100 mbps hız verir. ping konusu da altyapı farklı olduğu için daha kötü veya daha iyi olması normal.

Geri
Yukarı