Kablonet CGN Havuzu - Port Açma

gamehunter

Kilopat
Daha fazla  
Daha önce de böyle miydi farkında değilim ama açtığım portu sorguladığımda kapalı görünüyor.
Ama portu kullanacak uygulamayı çalıştırdığımda (örneğin torrent) port açık görünüyor. Bu normal mi?

Asıl sorun Kablonet'in beni CGN havuzuna yani 100'lük IP havuzuna almasıyla başladı. Aradım havuzdan çıkardılar. Modem arayüzünden kontrol ettim hakikaten düzeltmişler. Ama yine de üstte belirttiğim gibi açtığım portlar kapalı görünüyor. Uygulamayı çalıştırdığımda açılıyor.

Port açma işlemini düzgün yaptığımdan eminim. Daha önce defalarca yaptım çünkü. Sizce sorun ne olabilir?

Bende Kablonet kullanıcısıyım sabit IP var. 7-8 ayda bir değişiyor bazen ama çoğu zaman sabit. Oyun sunucusu için port açtığım zaman port sorgulama sitelerinde bende de kapalı gözüküyor ama nedense arkadaşlarım vs. bağlanabiliyor sunucuya. Port açma siteleri mi yanlış gösteriyor onu anlamadım. Sizde de öyle bir şey oluyor mu?

Bende Kablonet kullanıcısıyım sabit IP var. 7-8 ayda bir değişiyor bazen ama çoğu zaman sabit. Oyun sunucusu için port açtığım zaman port sorgulama sitelerinde bende de kapalı gözüküyor ama nedense arkadaşlarım vs. bağlanabiliyor sunucuya. Port açma siteleri mi yanlış gösteriyor onu anlamadım. Sizde de öyle bir şey oluyor mu?
Aynen öyle. Sorgulama siteleri kapalı gösteriyor. Ama portu kullanan programı çalıştırıp sorguladığımda açık gösteriyor portchecker sitesi. İşin kötüsü önceden de böyle miydi hatırlamıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı