CGN Havuzu dışında olmama rağmen port yönlendirme yapılmıyor

Torik61

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, Türk Telekom VDSL kullanıcısıyım. Bugün modem routerıma bağlı routerıma reset attıktan sonra artık port yönlendirmemin çalışmadığını fark ettim. CGNAT havuzunda olmadığıma eminim, modem arayüzünde görünen IP'm ile What's My IP'de görünen IP'm aynı. Ayrıca Can You See Me'den baktığımda 21 nolu FTP portu açık görünüyor fakat daha önce açık olan diğer portlarımda "Connection Refused" uyarısı alıyorum. 2. Routerımın IP'si sabit ve port yönlendirme modemimden o IP'ye yapılmış durumda. Ayrıca Windows Güvenlik Duvarı'ndan istediğim portların girişleri açılmış durumda. Türk Telekom engellemiş olabilir mi? Ne yapmalıyım? Türk Telekom MH ile gerçekten muhatap olmak istemiyorum. Teşekkürler.
Tekrar selam, problemi en azından kendim için çözdüm. Sizlere de yardımcı olması amacıyla kendi çözümümü bırakıyorum.

Sizin de benim gibi IP ataması yapan ayrı bir routerınız var ise o routerdan da port yönlendirmesi yapmanız lazım. Yani ana eve giren VDSL kablosu ile portu yönlendirmek istediğiniz cihaz arasında olup, IP ataması yapan bütün cihazlarda yönlendirme işlemini tamamladığınızda benim yaşadığım gibi bir problem ile karşılaşmayacaksınız. He problem eskiden yoktu, şimdi nasıl ortaya çıktı onu anlayamadım. 2. Routerım akşam güncelleme yapmış ve yeni güvenlik önlemleri ile benim kullandığım portları da kapamış olabilir, en azından benim tahminim bu yönde.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı