Port açılamamasının sebebi CGN havuzu mu?

byzzantion

Kilopat
Yer
Türkiye
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Processor: Intel(R) Core(TM) i7-4790 CPU @ 3.60GHz (8 CPUs), ~3.6GHz
Card name: Radeon RX 580 8GB 256Bit GDDR5 DUAL-RX580-O8G
Motherboard: ASUSTeK COMPUTER INC. Z97-K
Memory: Kingston 8x2GB 1600MHZ DDR3 Ram KVR16LS11-8 (PC3-12800)
Operating System: Windows 10 Pro 64-bit
Meslek
Öğrenci
Merhaba, sunucum için port açmam gerekiyordu. Modem arayüzünden portu oluşturdum fakat. Bu siteden kontrol ettiğimde portumun kapalı olduğunu gördüm.

Technopat Sosyal'de bu durumu araştırınca da CGN havuzunda olduğumu ve WAN adresi ile IP adresimin aynı olmadığını öğrendim. TTNET'i aradığımda ise statik IP'ye kamerası olan şirketlerin sahip olduğunu vesaire söylediler. Portumun kapalı olduğunu tekrar söyledim kontrol ediyoruz dediler, konuşmanın sonunda ise modemimin markasına ait şirketi aramamı söylediler (ZyXEL). Henüz aramadım fakat CGN havuzu, WAN ve IP adresimin farklı olması ile portumun kapalı olmasının alakası var mıdır? Çünkü arkadaşım port oluşturup sunucu açabiliyor ve portu da açık görünüyor, arkadaşım evinden açıyor herhangi bir sitede/şirkette değil. Ayrıca arkadaşımın WAN adresi ile IP adresi de aynı değil ona rağmen portu açık görünüyor. TTNET'in söylediği ile arkadaşımın portu açabilmesi konusu uyuşmuyor. Sizlerin fikri nedir? Neler yapabilirim?

Son düzenleme:
Eğer o da cgn de ise, port açamaz. Ya da port açtığını sanıyor, kontrol etmeyi bilmiyor.
Port açıyorsa kendini CGN de sanıyor olabilir.
Kontrol ettik. WAN adresi ile IP adresi uyuşmuyor. Bu CGN de olduğu anlamına gelmez mi? Ve statik IP ye para vermeden bu CGN den kurtulma şansımız yok mu? Benim evimde kamera var, kameralara bağlanamıyorum desek çıkartabilirler mi?

Geri
Yukarı