Kablonet eve kablo çeker mi?

Yener Mesut

Kilopat
Daha fazla  
Kablonet'e başvuru yaptım 1 hafta kadar önce. Müşteri hizmetleri ile konuştum. Altyapı ile ilgili sorun var dediler (ki bana daha önce bina içi tesis sorunu diye bir mail gelmişti). Ayrıca kurulum ekiplerinin eve kablo çekmeyeceklerini kabloyu bebim çekmem gerektiğini söyledi. Bildiğim kadarı ile kabloyu onların çekmesi gerekiyor. Onlar çekmiyorlarsa ben kendim nasıl çekeceğim? Ayrıca nasıl bir kablo çekeceğim? Yapmam gerekenleri biri izah edebilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Elektrikçiden CAT-6 kablo alıp kendiniz çekebilirsiniz. Siz çekemezseniz de elektrikçi çekebilir bu kabloyu. Türk Telekom ekipleri bina içi kurulumuna karışmıyor. Bina içi tesisat hazır değilse internetinizi aktifleştirmeye gelen ekip sisteme arıza diye girer ve geri gider.

Son düzenleyen: Moderatör:
Binanın girişinde kutu varsa o kutuya cat kablo takıp onların eve kadar bina içi çekmesi gerekiyor. Sokaktan apartmana bir kablo çekimi işi varsa onu bilemem.
Elektrikçiden Cat-6 kablo alıp kendiniz çekebilirsiniz. Siz çekemezseniz de elektrikçi çekebilir bu kabloyu. Türk Telekom ekipleri bina içi kurulumuna karışmıyor. Bina içi tesisat hazır değilse internetinizi aktifleştirmeye gelen ekip sisteme arıza diye girer ve geri gider.
Turk TElekom ile alakası yok. Bu kablonet, ikisi ayrı firma. Kullandıkları kablo standartları bile farklı. Türk Telekom Telefon hattı ve fiber çeker. Kablonet CAT kablo ethernette kullanılanlardan.
Ugreen CAT 7 STP Ethernet Kablosu
İyidir.

Elektrikçiden CAT-6 kablo alıp kendiniz çekebilirsiniz. Siz çekemezseniz de elektrikçi çekebilir bu kabloyu. Türk Telekom ekipleri bina içi kurulumuna karışmıyor. Bina içi tesisat hazır değilse internetinizi aktifleştirmeye gelen ekip sisteme arıza diye girer ve geri gider.

Binanın girişinde kutu varsa o kutuya CAT kablo takıp onların eve kadar bina içi çekmesi gerekiyor. Sokaktan apartmana bir kablo çekimi işi varsa onu bilemem.

Türk Telekom ile alakası yok. Bu Kablonet, ikisi ayrı firma. Kullandıkları kablo standartları bile farklı. Türk Telekom telefon hattı ve fiber çeker. Kablonet CAT kablo ethernette kullanılanlardan.

Kablonet CAT 6 kablo kullanmıyor arkadaşlar. İçi bakır olan farklı kablosu var. Elektrikçiden hem kabloyu temin edebilirsin hem de hattı evine kadar çektirebilirsin. Fakat kutunun binada olması gerekiyor. Bu işlemide servis sağlayıcın yapıyor.

Teşekkür ederim bilgilendirme için, bilmiyordum hocam. 👍

Rica ederim bilgi paylaştıkça çoğalır :) Kablonet'in rakiplerden her zaman bir adım önde olmasının en büyük etkilerinden biriydi kablo yapısı. Yıllarca saç teli kalınlığında olan kablolarla internet kullandık. Bu bakır kablolar çok daha dayanıklı.

Rica ederim bilgi paylaştıkça çoğalır :) Kablonet'in rakiplerden her zaman bir adım önde olmasının en büyük etkilerinden biriydi kablo yapısı. Yıllarca saç teli kalınlığında olan kablolarla internet kullandık. Bu bakır kablolar çok daha dayanıklı.
Haklısınız, modemden sonraki kablo ile karıştırdım. RG11 anten kablosu olarak bilinen kabloyu kullanıyormuş.

Binanın girişinde kutu varsa o kutuya cat kablo takıp onların eve kadar bina içi çekmesi gerekiyor. Sokaktan apartmana bir kablo çekimi işi varsa onu bilemem.

Turk TElekom ile alakası yok. Bu kablonet, ikisi ayrı firma. Kullandıkları kablo standartları bile farklı. Türk Telekom Telefon hattı ve fiber çeker. Kablonet CAT kablo ethernette kullanılanlardan.
Ugreen CAT 7 STP Ethernet Kablosu
İyidir.
Kablonet CAT 6 kablo kullanmıyor arkadaşlar. İçi bakır olan farklı kablosu var. Elektrikçiden hem kabloyu temin edebilirsin hem de hattı evine kadar çektirebilirsin. Fakat kutunun binada olması gerekiyor. Bu işlemide servis sağlayıcın yapıyor.
Peki bu kabloyu KabloNet niye kendisi çekmiyor? İlla bir elektrikçi tutmam mı lazım? Tutarsam kaça patlar ortalama?

Peki bu kabloyu KabloNet niye kendisi çekmiyor? İlla bir elektrikçi tutmam mı lazım? Tutarsam kaça patlar ortalama?
Kaç metre kabloya ihtiyacınız varsa kutunun ordan dairenize kadar apartman içine nerden dağılıyorsa kendiniz çekin kata kadar. Bina girişindeki kutunun orda bir ucunu bağlamadan bırakın. Gelen ekip kutuya bağlamasını yapar. Sonra da dairenize kadar gelen kabloyu döşerler. Eğer olmuyorsa. Elektrikçiye çektirin. Ama Kablonet kutusu kilitli olduğu için elektrikçi de bağlayamaz yine kendiniz yapsanız daha iyi. Kalanını kablonet ekibi halletsin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı