Kablonet eve kadar kablo çekmek zorunda mı?

furkann_ersin

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, şu an halihazırda TurkNet kullanmaktayım. Alt yapım VDSL 95 Mbps alıyorum. Binama Kablonet tarafından altyapı gelmiş, fiber olarak geçmek mantıklı mıdır? Özellikle de şunu sormak istiyorum. Kablonet eve kadar kablo çekmek zorunda mı çekiyor mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Türk Telekom altyapısı kullanıyorlar zaten. Modem bile değişmeyebilir, sadece paket değişikliği olur.
Zira TurkNet'ten Milennicom'a, oradan da Netspeed'e geçiş yaptım, sadece paket değişikliği oldu, modem vs. hala duruyor.

Kablonet fiberde kendi altyapısını kullanıyor. Türk Telekom'un değil. Ayrıca eve kadar binadaki kutudan kablo çekecekler.

Geçmek mantıklı mı hocam sence?

Şu an aldığın 95 Mbps sorunsuz geliyorsa, yani sürekli kopma veya hız düşmesi vs olmuyorsa bence gerek yok.
Kablonet'te çoğu pakette akşam 19.00 ile 00.00 arası hız düşuşü oluyor. Bunun yanında artı olarak sinema ve belgesel kanalları vs olan kablo TV geliyor(aldığın pakete göre değisir).
Karar sana kalmış.

Şu an aldığın 95 Mbps sorunsuz geliyorsa, yani sürekli kopma veya hız düşmesi vs olmuyorsa bence gerek yok.
Kablonet'te çoğu pakette akşam 19.00 ile 00.00 arası hız düşuşü oluyor. Bunun yanında artı olarak sinema ve belgesel kanalları vs olan kablo TV geliyor(aldığın pakete göre değisir).
Karar sana kalmış.

Ama fiber olacak ya fiberde hız düşmesi oluyor mu?

Yeni konular

Geri
Yukarı