Rehber Kablonet GPON hız ve ping testleri

koray105

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İzmir
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 1600, GTX 1060, 16 GB RAM, MSI X370 GAMING Pro Carbon.
Merhaba Kablonet GPON altyapı için test internette neredeyse yok denilecek kadar az bu yüzden belli başlı testler yapmak istedim. Paketim 1000/100 Mbps + Statik IP.

Hız testleri ile başlayalım.

1) Hız testleri
Nperf TurkNet İzmir sunucusu:

1669122609354.png

Speedtest:

1669122671261.png

Bufferbloat testi:
1669122887101.png

2) Dijital Oyun Servisleri

EA App BF5: (ortalama 83-85 Mbps)

1669122397546.png

Steam Apex Legends:
1669122769744.png

3) Ping testleri (CS:GO, Valorant, LoL)

Dipnot: Bu sitenin gösterdiği değerlerin doğruluğu hakkında fikrim yok. Ek olarak LoL TR sunucusunda 11 MS, Valorant'ta 12 MS alıyorum.

CS:GO:
1669123056695.png

Valorant:
1669123098978.png

LoL:
1669123147107.png

Ayrıca Tek tık ile oyunlardaki ping değerlerinizi öğrenin! konusundaki ping değerlerim:
1669123326707.png

İstek tracert testi veya detaylı bilgi isterseniz yardımcı olmak isterim.

Verdikleri modem:

Dosya Ekleri

• 1669123086374.png
    1669123086374.png
    68,8 KB · Görüntüleme: 66
  • Kablonet'in verdiği modemi kullanmak zorunlu mu verilen modem yerine başka bir modem kullanabiliyor muyuz?
  • Modem arayüzünde kullanılan kullanıcı adımızı ve şifremizi de veriyorlar mı?

• Kablonet'in verdiği modemi kullanmak zorunlu mu verilen modem yerine başka bir modem kullanabiliyor muyuz?
  • Modem arayüzünde kullanılan kullanıcı adımızı ve şifremizi de veriyorlar mı?
1. Soru hakkında net bir cevabım yok verdikleri modem bana yeterli geldi. Ama eğer değiştirmek isterseniz bu videodaki adımlar ile değişebilir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

2. Modem arayüzünün şifresi ve kullanıcı adı modemin altında var.

2. Modem arayüzünün şifresi ve kullanıcı adı modemin altında var.
Hayır demek istediğim hizmet verilen kullanıcı adı ve şifremiz. Nasıl desem; Modemin arayüzüne giriş yaptıktan sonra sinyal almak için kullanılan giriş bilgileri. Mesela TurkNET'te kullanıcı adı [email protected] şeklinde mesela. Kablonet'te bununla birlikte şifremizi de veriyorlar mı yani?

Hayır demek istediğim hizmet verilen kullanıcı adı ve şifremiz. Nasıl desem; modemin arayüzüne giriş yaptıktan sonra sinyal almak için kullanılan giriş bilgileri. Mesela TurkNet'te kullanıcı adı [email protected] şeklinde mesela. Kablonet'te bununla birlikte şifremizi de veriyorlar mı yani?

Kurulum ekipleri kurulumu yaptığı için bu şifre ve kullanıcı adına ihtiyacım olmadı. Verip vermedikleri hakkında bir bilgim yok.

Merhaba,

Yeni taşınacağım binada mevcut altyapı bu. Kablonet sitesinde ise FTTH - 500 Mbps sunulabileceği bilgisi var.

Bu herhalde TT alt yapısı ile sağlanacak olan hizmet. Doğru muyum?
Siz direkt firmanın kendi altyapısından hizmet almışsınız. Birçok yerde gördüğüm, Kablonet'in ping değerleri çok yüksek oluyor, gibi sorunlar sizde olmaz ancak ben TT altyapısından bu hizmeti alırsam sanırım bir riski var. TV gibi hizmetleri almayacağım zaten. Sadece internet olur.

Önerileriniz nedir?
Ayrıca farklı bir ISS üzerinden 200 ve üzeri hızlarda tavsiyeniz olur mu?

1679813349108.png

Merhaba,

Yeni taşınacağım binada mevcut altyapı bu. Kablonet sitesinde ise FTTH - 500 Mbps sunulabileceği bilgisi var.

Bu herhalde TT alt yapısı ile sağlanacak olan hizmet. Doğru muyum?
Siz direkt firmanın kendi altyapısından hizmet almışsınız. Birçok yerde gördüğüm, Kablonet'in ping değerleri çok yüksek oluyor, gibi sorunlar sizde olmaz ancak ben TT altyapısından bu hizmeti alırsam sanırım bir riski var. TV gibi hizmetleri almayacağım zaten. Sadece internet olur.

Önerileriniz nedir?
Ayrıca farklı bir ISS üzerinden 200 ve üzeri hızlarda tavsiyeniz olur mu?

Eki Görüntüle 1715202

Yeni konular

Geri
Yukarı