Kablonet için router önerisi

Erdem20

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Yaklaşık 7/8 yıllık Kablonet kullanıcısıyım. Genel olarak hiç problem yaşamadım ama modemden kaynaklı oldğunu düşündüğüm bir sorun yaşıyorum. Kullandığım modem Netmaster CBW-383zn modeli ve ilk Kablonet'e geçtiğim zamandan beri aynı modemi kullanıyorum. Sorun şu ki son zamanlarda kablolu ve kablosuz hız düşmeleri, bazen kopmalar yaşıyorum. Modemi değiştiremiyorum, Kablonet'e uyumlu modem bulunamadığı için. Hem Kablonet hem kablo TV kullanıyorum. Aklımda şu var; bir router alıp interneti o aldığım modemden, Kablo TV'yi Kablonet modeminden kullanabilir miyim?

Router modem gibi bir cihaz internete çıkmanızı sağlar. Putty üzerinden config atılabilir. Ama router modemden daha pahalıdır
Ve evet kulanabilirsiniz.

Router modem gibi bir cihaz internete çıkmanızı sağlar. PuTTY üzerinden Config atılabilir. Ama router modemden daha pahalıdır.
Ve evet kulanabilirsiniz.

Peki Kablonet'in kendi modemi olan Netmaster Infinity 401 modemi GittiGidiyor Letgo gibi yerlerden alıp direk kendi modemimle değiştirdiğim herhangi bir ayar yapmadan direk kullanabilir miyim o modemi? Yani sadece direk modemi sıfırlayıp takıp kullanabilir miyim?

Peki Kablonet'in kendi modemi olan Netmaster Infinity 401 modemi GittiGidiyor Letgo gibi yerlerden alıp direk kendi modemimle değiştirdiğim herhangi bir ayar yapmadan direk kullanabilir miyim o modemi? Yani sadece direk modemi sıfırlayıp takıp kullanabilir miyim?
Direk modemi sıfırlayıp kullanmaya başlayabilirsiniz.
Eğer olmaz ise müşteri hizmetlerini arayın onlar halleder.

Aynen bir arayın belki modem kaynaklı değildir.

Kablonet müşteri hizmetleri ile görüştüm birkaç güncelleme yaptıklarını söylediler ama değişen bir şey olmadı. Sorunun modemden kaynaklı olabileceği için beni Netmaster'ın müşteri hizmetlerine aktardılar. Oraya görüştüm sorunun modemden kaynaklı olmadığını ve tekrar Kablonet'i arayıp arıza kaydı bırakmamı söylediler. Sabaha kadar bir düzelme olmazsa arayıp arıza kaydı bırakacağım artık.

Yeni konular

Geri
Yukarı