Kablonet Modem için Router Önerisi

Openwrt kısaca routerlar için bir işletim sistemidir ve piyasadaki diğer routerların içinde yer alan kendi yazılımlarında olmayan sqm, dsn şifreleme, dsn hijacking gibi çok iyi özelliklere sahiptir.
Yani kısaca nedir? benim sorunum modemin gücünün az olması ve biraz mesafe gittiğimde internet kopmaları ve çok yavaş hız olması. Hızlı olsun istiyorum Wi-Fi ve çeksin uzaktan o kadar

Yani kısaca nedir? Benim sorunum modemin gücünün az olması ve biraz mesafe gittiğimde internet kopmaları ve çok yavaş hız olması. Hızlı olsun istiyorum Wi-Fi ve çeksin uzaktan o kadar.

Eğer ev büyük değilse ve düzgün konumlandırırsan bu cihaz işini görür yazılım işi biraz kişisel bir şey ama anlamıyorsan yapmak zorunda değilsin.

Zamanında ben de wifi sıkıntısı çok çektiğim için ayarlarla baya bir oynamıştım ve en iyi ayarlar bunlar olduğundan dolayı senelerdir sorunsuz kullanıyorum. Kanal; kişisel bir ayar olduğundan dolayı "Kablosuz AP Tarama" seçeneğinden çevredeki kanalları arayınız ve en az kullanılanı, mümkünse hiç kullanılmayanı seçin. 5 Ghz'de ise zaten başka kullanan olmuyor 36/80 seçseniz yeter. Ayrıca en büyük wifi düşmanı duvarların olduğu unutmayın.

Dosya Ekleri

• 2.4.png
    2.4.png
    20,2 KB · Görüntüleme: 97
  • 5ghz.png
    5ghz.png
    28,8 KB · Görüntüleme: 95
Zamanında ben de wifi sıkıntısı çok çektiğim için ayarlarla baya bir oynamıştım ve en iyi ayarlar bunlar olduğundan dolayı senelerdir sorunsuz kullanıyorum. Kanal; kişisel bir ayar olduğundan dolayı "Kablosuz AP Tarama" seçeneğinden çevredeki kanalları arayınız ve en az kullanılanı, mümkünse hiç kullanılmayanı seçin. 5 Ghz'de ise zaten başka kullanan olmuyor 36/80 seçseniz yeter. Ayrıca en büyük wifi düşmanı duvarların olduğu unutmayın.
Kablosuz AP Taramaya tıkladığımda bir şey olmuyor direkt kanal taramaya tıklasam olur mu acaba?
@Rodevish @Talha murat Son hali bu dostlar sizce doğru mu? Ç ıkan kanallar da bunlar.

Dosya Ekleri

• HAHHA.png
    HAHHA.png
    73,6 KB · Görüntüleme: 89
  • d.png
    d.png
    53,1 KB · Görüntüleme: 103

Geri
Yukarı