Kablonet Infinity 401 Wi-Fi Çekim Sorunu ve Hız Düşüklüğü

Nowitzer

Megapat
Makaleler
42
Merhabalar. Dün itibariyle Infinity 401 adlı modemi satın aldık ve bağlattık. Kablolu bağlantı herhangi bir sıkıntı yok. Ancak, kablolu bağlantıda 5-10 metre uzağa gidince Wi-Fi çok az çekiyor ve 24 MBit'lik internetimden sadece 3-4 Mbit alabiliyorum. Garip olan ise modemin yanında bile bağlansam 13-14 Mbit zor alıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Modem arayüzünden frekans kanalını değiştirin. Hız normal duruma gelene kadar değiştirmeye devam edin.

Modem arayüzünden frekans kanalını değiştirin. Hız normal duruma gelene kadar değiştirmeye devam edin.
Teşekkürler. Ancak 2.4 GHz'de her kanalda sinyal kabul edilebilir diyor. 5 GHz'da ise her kanalda sinyal ciddi diyor. Başka bir çözüm yok mu?

Bu arada, sinyal -85 dBm. Bu yüzden çekmiyor. Ancak bunu nasıl çözeceğim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Anten tasarımı kötü bir cihaz muhtemelen. AP ya da router öneririm, ana modemdeki Wi-Fi yerine bu tip dağıtıcılar kullanabilirsiniz.

Açıkçası küçük rakamlı kanallar daha iyi sinyal için diyorlar ama ben bı artışını görmedim. Daha önce bende başka modemleri vardı ama bu yıl bunu verdiler. 90 metre kare dükkanın dışına çıkınca çekmiyor. Yanına router şart bu cihazın.

Açıkçası küçük rakamlı kanallar daha iyi sinyal için diyorlar ama ben bı artışını görmedim. Daha önce bende başka modemleri vardı ama bu yıl bunu verdiler. 90 metre kare dükkanın dışına çıkınca çekmiyor. Yanına router şart bu cihazın.
Evet. Ancak, benim evin içinden bile çekmiyor.

Evet. Ancak, benim evin içinden bile çekmiyor.
Ben dükkanda kullandığım için genel olarak kablolu bağlantı kullanıyorum. Ama benimde dükkanın dışında çekmiyor. Modeme 5 metre uzaktan tek diş çekiyor. Bende yakınında bir sürü dolap ve elektronik cihaz olduğu için daha çok etkileniyor olabilir. Ama router ile sorunsuz.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı