KabloNet Infinity 401 Wi-Fi yavaşlığı

VanquisheR_

Kilopat
Makaleler
21
Merhabalar, yıllarrdır KabloNet kullanıyorum ancak son verilen Infinity 401 modeminden beri Wi-Fi konusunda sıkıntılar yaşıyorum. 5GHz bandı ayrı dert, 2.4GHz bandı ayrı dert çıkarıyor. Benim modemi günde en az 4-5 kez kapat-aç yapmam lazım ki Wi-Fi bir sorun çıkarmadan sağlıklı şekilde bağlanayım. NetMaster'ı aradığımda ise sinyal kalitesindeki sorunun modem etrafında bulunan televizyon, hoparlör gibi cihazlardan kaynaklandığını söylüyor ki bana göre inandırıcı değil. Router veya AP mi almam gerekiyor bu sorundan kurtulmam için?

Son düzenleme:
Aynı modeme sahibim ve memnun değilim ilk olarak kapsama alanı dar 90m2 evde modem ile 1 oda uzaklıkta bile olsa bağlantı güçlü olmuyor. Bunun dışında CAT6 kablo olmadan istediğim hızı alamıyorum. Yeni modeme geçmeyi düşünüyorum router ya da AP ile çözülmez bu iş.
KabloNet için benim bildiğim kadarıyla DOCSIS 3.0 modem gerekiyor, onlar da bulması zor cihazlar. Benim CAT6 kabloya ihtiyacım olmadan 100Mbps'ye ulaşabiliyorum. Aynı şekilde 85m2 bir evde iki yan odaya geçince bu kadar çekme sorunlu bir modem görmedim ve her ay kiralama parası ödüyoruz bir de.

@tirabzonun_kaymagi
KabloNet modem değiştirmek için alınan modemi kaydettirmek lazım diye duydum. Bu işlemi yaptınız mı? Modem ve router almak arasında kararsız kaldım. Kablolu olarak sorunsuz ama kablosuz olarak son zamanlarda memnun değilim. Netmaster CBW-383Z4 modelini kullanıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı