Kablonet mi Superonline mı?

karambyte

Kilopat
Merhabalar, Kablonet ile Superonline arasında kaldım. Kablonet fiber 100 Mbps 90TL, Superonline 25 Mbps 90TL. Şimdi sorum şu Superonline'da çalışan arkadaş bana Kablonet'in apartmandan daireye fiber çekmez, interneti antenden alırsın o da tam fiber sayılmaz dedi ve kendilerinin fiber cam kablo ile daireme kadar fiber kabloyla çekileceğini söyledi. Kablonet'i aradığım da ise antenden değil fiber altyapısı bulunduğu için apartmanda dairene kadar fiber kablo ile çekeceklerini söylediler. Acaba işleyiş nasıl olur? Ben fiber internet kullanmak istiyorum. VDSL ads ya da antenden değil. Kablonet müşteri hizmetleri dediği gibi daireme kadar fiber kabloyla mı çeker? Konu ile ilgili bilgisi olan yardımcı olursa çok sevinirim.

Öncelikle kablonet interneti uydudan almaz. Binaya kadar fiber kablo sonrası ise Coax kablo ile gelir. Süperonline daireye kadar fiber çekip 90 Tl'ye 25 Mbps hız veriyorsa kablonet alman daha mantıklı. 2 Yıldır kablonet kullanmaktayım. Ping ve hız değerleri iyi. Speedtest'i aşağıya bıraktım. Paketim 50/5

Dosya Ekleri

• test.png
    test.png
    12,2 KB · Görüntüleme: 1.262
Ben kablonet kullanıyorum. 3,5 yıl oldu hiç memnun değilim. İyi tarafı film izleme, oyun indirme gibi durumlarda çok iyi ama online platformlarda stabil değil. Modem kronik sıkıntılı. Kablosuz özelliği çok kötü. Modem seçeneğin hiç yok.

Yani altyapıyla da kaynaklı olabilir bende ikisininde kendi fiber altyapısı mevcut evde çok film video izleniyor + pc de oyun 25 Mbps yeterli gelmemeyebilir diye o paraya 100 Mbps almak mantıklı geldi ama bilemedim.
Öncelikle kablonet interneti uydudan almaz. Binaya kadar fiber kablo sonrası ise Coax kablo ile gelir. Süperonline daireye kadar fiber çekip 90 Tl'ye 25 Mbps hız veriyorsa kablonet alman daha mantıklı. 2 Yıldır kablonet kullanmaktayım. Ping ve hız değerleri iyi. Speedtest'i aşağıya bıraktım. Paketim 50/5
Online oyunlarda drop donma vs oluyor mu?

Yani altyapıyla da kaynaklı olabilir bende ikisininde kendi fiber altyapısı mevcut evde çok film video izleniyor + pc de oyun 25 Mbps yeterli gelmemeyebilir diye o paraya 100 Mbps almak mantıklı geldi ama bilemedim.

Online oyunlarda drop donma vs oluyor mu?
Günde ortalama 4-5 saat online oyun oynuyorum. Herhangi bir sıkıntı olmuyor. Hatta bir ara 3000 Bitrate yayın açıp online oyun oynuyordum. Ping sorunu fln olmuyordu.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı