Kablonet mi Superonline mı?

Süperonline ping olarak daha iyi ama ben Uyduneti seçerdim.
Uydunet kullanıyorum aldığım hız.
Bence Süperonline modemi daha kötü.
_20191027_011947.JPG

Son düzenleme:
Modemleri kötü. Size tavsiyem bir router alıp kullanmanız. Yada eski bir modeminiz varsa onu router olarak kullanabilirsiniz. (Ben bu şekilde kullanıyorum.)
sadece wifi demi sorun oluyor wifi yi router ile hallederim de pc ye cat6 kabloyla çeksem modemden sorun olur mu?
Süperonline ping olarak daha iyi ama ben Uyduneti seçerdim.
Uydunet kullanıyorum aldığım hız.
Bence Süperonline modemi daha kötü.
Eki Görüntüle 452468
ping de gayet iyi bence online oyunlarda sorun çıkarmaz heralde birde evde çok film video izleniyor o yüzden 100 Mbps daha iyi 25 e göre

Ben de az daha Türkcell bağlatıyordum sonra başvuruyu iptal edip kablonet bağlattım ikisi de aynı altyapıyı kullanıyor niye daha az hıza aynı parayı vereyim ki hız sorunu da yaşamadım hem film izle hem oyun oyna sıfır sıkıntı. :)

kablonet mantıklı geldi tek kafama takılan modemlerinde bazen sorun oluşabiliyormuş wifi de

Kabloluda memnunum ama wi-fi arasıra bezdirebiliyor. Router almak zorunda kalabilirsiniz.
sadece wifi demi sorun oluyor wifi yi router ile hallederim de pc ye cat6 kabloyla çeksem modemden sorun olur mu?

Kabloluda şimdiye kadar gördüğüm en yüksek ping galiba Team Fortress 2'de 70 ping almamdı, 100'de olabilir tam hatırlamıyorum (Valve sunucuları Hollanda'da olduğu için olabilir) ama genel olarak mutluyum :) Oyun indirirken veya video izlerken gayet iyi işini yapıyor. Twitch'de 1080p yayın açtığımda ara sıra donmalar mevcut, Twitch kaynaklı bir sorunda olabilir.

Son düzenleme:
Kabloluda memnunum ama wi-fi arasıra bezdirebiliyor. Router almak zorunda kalabilirsiniz.

Kabloluda şimdiye kadar gördüğüm en yüksek ping galiba Team Fortress 2'de 70 ping almamdı, 100'de olabilir tam hatırlamıyorum (Valve sunucuları Hollanda'da olduğu için olabilir) ama genel olarak mutluyum :)
Elimde bir tane modem var eğer wifi de sorun yaşarsam elimde ki modemi router olarak kullanırım diye düşünüyorum pc de kablolu bağlandığım için sorun çıkarmasında wifi bu şekilde halledilir heralde?

Elimde bir tane modem var eğer wifi de sorun yaşarsam elimde ki modemi router olarak kullanırım diye düşünüyorum pc de kablolu bağlandığım için sorun çıkarmasında wifi bu şekilde halledilir heralde?

Birkaç oda ötede çekmeme sorunu olabiliyor malesef, router ile denemediğim için net bir cevap veremem. Ama firmanın verdiği wi-fi'nin başına birşey gelirse 2.el'den bulunur diye düşünüyorum.

Ben iki duvar ötede laptopumla Team Fortress 2 oynamaya çalıştığımda rekorumu kırıp 1000 ping almıştım.
Not: O zaman modemin 2 anteninden birini galiba kardeşim koparmıştı. Tamir edildikten sonra denemedim.

Biz VodafoneNet 16 Mbps fiber kullanıyoruz. Altyapı Kablonet'ten geldiği için bir şeyler yazmak istedim.

Modem olarak NetMaster Infinity 401 verdiler. Modem arayüzüne erişememem konusunda bir sıkıntı yaşamadım.

Hız testlerinde ping 20 ms civarı, indirme hızı 16 Mbps, gönderme hızı da 2,4 Mbps çıkıyor. Tabii, bunlar evin bir ucundan diğer ucunda yaptığım testler.

SuperOnline mi Kablonet mi konusuna gelecek olursak bence Kablonet. 25 Mbps internete 90 TL vermek çok saçma. Aynı şekilde 6 Mbps ADSL interneti de 80 TL'ye pazarlayan firmadan bahsediyoruz.

Biz VodafoneNet 16 Mbps fiber kullanıyoruz. Altyapı Kablonet'ten geldiği için bir şeyler yazmak istedim.

Modem olarak NetMaster Infinity 401 verdiler. Modem arayüzüne erişememem konusunda bir sıkıntı yaşamadım.

Hız testlerinde ping 20 ms civarı, indirme hızı 16 Mbps, gönderme hızı da 2,4 Mbps çıkıyor. Tabii, bunlar evin bir ucundan diğer ucunda yaptığım testler.

SuperOnline mi Kablonet mi konusuna gelecek olursak bence Kablonet. 25 Mbps internete 90 TL vermek çok saçma. Aynı şekilde 6 Mbps ADSL interneti de 80 TL'ye pazarlayan firmadan bahsediyoruz.
Haklısınız, wifi de problem olmuyor bende o modemden isteyim o halde içlerinde en iyisi o gibi duruyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı