Kablonet oyun içi ping değerleri

siresatt

Hectopat
Kablonet kullanan dostlarım oyunlarda aldığınız ping değerlerini yazar mısınız? Sabah ve akşam olarak ayırırsanız daha iyi olur malum hız düşüklüğü etkiliyordur belki, teşekkürler.

TT kullanıyorum birkaç gündür CS:GO'yu 6000 MS, Minecraft'ı 130 MS ile oynuyorum. DNS değiştirdim, WI-FI driverının güncelliğini kontrol ettim, kabloları kontrol ettim bir işe yaramadı.
Akşamları 26 mbps olduğundan 100 pinglere çıkıyor. Geceleri normal hızına (100 mbps) dönünce 50 60 civarlarında oluyor.
Online oyunlar için 1,5 MPBS hızında internet yeterlidir. 26 MPBS veya 100 MPBS olması ile alakası yok.

IMG20201026211326.jpg

TT kullanıyorum birkaç gündür CS:GO'yu 6000 ms, Minecraft'ı 130 ms ile oynuyorum. DNS değiştirdim, Wi-Fi driverının güncelliğini kontrol ettim, kabloları kontrol ettim bir işe yaramadı.

Online oyunlar için 1, 5 Mbps hızında internet yeterlidir. 26 Mbps veya 100 Mbps olması ile alakası yok.
Haklı olabilirsiniz ama alakası yoksa neden hız düştüğünde pingim artıyor?

Kablonet'in yurt dışı çıkışları Superonline üzerinden yapılıyor. Yoğun kullanılan bir ıp bloğundaysanız vay halinize. TTNET gibi modemi kapatıp açayıp ıp değişsin muhabbeti de ne yazık ki yok. Müşteri hizmetleri ile görüşüp ıp değişikliği talep edin. IP bloğunun komple değişmesini isteyin. 46 ile başlayan ıp'ler Superonline ıp blokları diye hatırlıyorum. Oyunlarda çok daha düşük ping ile oynayabilirsiniz.
Ben 100Mbps kullanıcısıyım yayın yapmadığım zamanlarda örneğin Valorant'da 25 ping ile oynuyorum. Aynı zamanda ikinci internet olarak TürkNet kullanıyorum. Onda ise 13MS ping ile oynuyorum. TürkNet'in oyun performansı Kablonet'e göre kat kat kat daha iyi (y)

Türk serverindeki bir oyuna göre iyi değil bence 25. Ben VDSL ile TT ile Valorant'ta 13ms alıyorum ve korkumda bu KabloNet'e geçince pinglerimin uçması.

Geri
Yukarı