Çözüldü Kablonet stabil olmayan internet sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Exiliesalpha

Hectopat
Yer
Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar son 3 gündür internetim bir geliyor bir gidiyor.
Öncelikle telefonumda oyun oynarken fark ettim ama telefonumun Wi-Fi modülü pek iyi olmadığı için aldırış etmedim.
Bugün PlayStation 4'te oyun oynamak istedim Call of Duty: Modern Warfare'ı açtım ve 10 dk boyunca 'connecting to Online services' yazısında kaldım oyun serverlarına baktım sorun yoktu aynı şey PlayStation içinde geçerli hız testi yaptığımda ise 500kb/s civarı bir hızımın olduğunu gördüm 2. yaptığımda hız 20 mb/s oldu.
Sizce bu sorunun sebebi routerım olabilir mi yoksa şu sıralar sizdede bu sorun oluyor mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
router sorunu olup olmadigini anlamak icin ps4unuzu modeminize takin/yaklastirin vs. Ben de kablonet kullaniyorum ama su an icin bir problem yasamiyorum sizin gibi.
İstanbul Maltepe bölgesindeyim bana da oluyor benzeri bir durum. Modeme bağlanmakta sorun yaşıyorum.
Modeme baglanmak ISS ile alakali Degildir.
Arkadaşlar son 3 gündür internetim bir geliyor bir gidiyor.
Öncelikle telefonumda oyun oynarken fark ettim ama telefonumun Wi-Fi modülü pek iyi olmadığı için aldırış etmedim.
Bugün PlayStation 4'te oyun oynamak istedim Call of Duty: Modern Warfare'ı açtım ve 10 dk boyunca 'connecting to Online services' yazısında kaldım oyun serverlarına baktım sorun yoktu aynı şey PlayStation içinde geçerli hız testi yaptığımda ise 500kb/s civarı bir hızımın olduğunu gördüm 2. yaptığımda hız 20 mb/s oldu.
Sizce bu sorunun sebebi routerım olabilir mi yoksa şu sıralar sizdede bu sorun oluyor mu?
İstanbul Maltepe bölgesindeyim bana da oluyor benzeri bir durum. Modeme bağlanmakta sorun yaşıyorum.

router sorunu olup olmadigini anlamak icin ps4unuzu modeminize takin/yaklastirin vs. Ben de kablonet kullaniyorum ama su an icin bir problem yasamiyorum sizin gibi.

Çözüm

Zaten ps4'e her zaman ethernet kablosu ile bağlı ama yine de teşekkür ederim.

Zaten ps4'e her zaman ethernet kablosu ile bağlı ama yine de teşekkür ederim.
Router ile alakalı olma ihtimaline karşı direkt modem ile iletişime geçirin ps4u. Ben de router ile kullandığımda problemler ile karşılaşabiliyordum dostum, o yüzden dedim. Fakat bir iki gündür ben de PS4 de online oynarken sıkıntı yaşıyorum.

Arkadaşlar İstanbul’da bulunduğum mahalleye baktığım da Kablonet İstanbul | Türksat Uydunet İnternet İletişim bu adreste göremiyorum. Alt yapı sorgulaması yaptığımda da Türksat Uydunet | Kablonet Alt Yapı Sorgulama yine mahallem hiç gözükmüyor. Çağrı merkezine talepte bulundum gelmesi zor dediler. Şebekenin gelmesi için başka ne yapmam gerekir?

İmza toplayın o bölgedekilerden ne kadar işe yarar bilemem ama hiçbir şey yapmamaktan iyidir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı