Kablonet vs TTNET

benimişte v2

Hectopat
Yer
Pythonya
Selam arkadaşlar. Yaklaşık 1.5 aya TTNET taahhütüm bitiyor. Yeni bir pakete geçmek istiyorum. Şu an 16 Mbps internet alıyorum ama fiber kablo ile (yani direkt dışarıdan modeme geliyor aynı kabloyla) o yüzden ping değerim çok düşük. Ama download hızımı arttırmak istiyorum. 16 yetmiyor. O yüzden sorum: Kablonet'e 160 TL televizyon + internet sınırsız(100 Mbps fiber) mı yoksa TTNET 50 Mbps sadece internet mi almalıyım? Veya TTNET'in hem televizyon hem internet verdiği paket var mı?
Ha bir de Kablonet'te direkt modeme kablo gelmiyor evden sonra bizim kablolar devreye giriyor orada ping biraz artıyor fiber TTNET'te 10-15 arası iken o zaman yaklaşık 30-50 oluyor.
Sizce hangisi?
Kablonet paket: Sınırsız Full Paket Kampanyası | Kablo
TTNET paket: Yüksek Hızda Avantaj Kampanyası > Kampanyalar > Bireysel > Evde İnternet > Türk Telekom
Test değerim:
(Upload hızı 5-10 arası değişiyor.)

Dosya Ekleri

• 707E946A-8F39-4559-AD66-0CE30A59CC15.jpeg
    707E946A-8F39-4559-AD66-0CE30A59CC15.jpeg
    43,2 KB · Görüntüleme: 88
Son düzenleyen: Moderatör:
Telekom altyapın evin içine kadar gerçek fiber kabloyla geliyorsa onu tercih et. Mantıken pingin daha düşük olur GPON altyapıda.

Kablonet kullandığı teknolojiden dolayı fiber kablodan 8-12 arası daha fazla ping verir.
Hocam peki fiyat olarak da değerlendirirsek sizce hangisi? TTNET televizyon dahil 220’ye geliyor yaklaşık, Kablonet 160 TL.

Telekom'da 100 Mbps 150 TL civarında değil mi? Tivibu'da 25 TL gibi bir şeydi. 175 TL olursa Telekom daha mantıklı olur.

Televizyon paketi gerekli mi? Onun yerine alternatif firmalarada bakabilirsin. Daha ucuza 100 Mbps alabilirsin.

Ben hayatımda ilk kez duydum Türk Telekom'un Tivibu dışında olan bir televizyon paketini.

220 TL'ye ne kadar hız ve ne gibi bir televizyon paketi verıyorlar?

Hocam, KabloNet daha hesaplı oluyor. TTNET gerçek fiber veriyorsa alın. Yoksa, almayın.

Selam arkadaşlar. Yaklaşık 1.5 aya TTNET taahhütüm bitiyor. Yeni bir pakete geçmek istiyorum. Şu an 16 Mbps internet alıyorum ama fiber kablo ile (yani direkt dışarıdan modeme geliyor aynı kabloyla) o yüzden ping değerim çok düşük. Ama download hızımı arttırmak istiyorum. 16 yetmiyor. O yüzden sorum: Kablonet'e 160 TL televizyon + internet sınırsız(100 Mbps fiber) mı yoksa TTNET 50 Mbps sadece internet mi almalıyım? Veya TTNET'in hem televizyon hem internet verdiği paket var mı?
Ha bir de Kablonet'te direkt modeme kablo gelmiyor evden sonra bizim kablolar devreye giriyor orada ping biraz artıyor fiber TTNET'te 10-15 arası iken o zaman yaklaşık 30-50 oluyor.
Sizce hangisi?
Kablonet paket: Sınırsız Full Paket Kampanyası | Kablo
TTNET paket: Yüksek Hızda Avantaj Kampanyası > Kampanyalar > Bireysel > Evde İnternet > Türk Telekom
Test değerim:
(Upload hızı 5-10 arası değişiyor.)
Evine kadar fiber kablo geliyorsa kesinlikle TTNET'te kal. Ya da Gene TT Fiber altyapısından hizmet veren başka İSS'lere bakabilirsin. (ör: Comnet(?) , Türknet, Gıbırnet) Çünkü eve kadar fiber'in verdiği internet kalitesini şu an başka bir teknoloji ile kesinlikle alamazsın. Hele ki DOCSIS 3.0 teknolojisi ile asla. Verdikleri modem rezalet bir modem. Bulunduğu odada bile çekmiyor. Ek Router almak zorunda kalırsın. Ona rağmen Koaksiyel kablonun getirdiği ping ile kullanırsın. Şu an KabloNet kullanıyorum ping değerleri ve sinyal dalgalanmaları çok fazla. Televizyon yayını da öyle çok güzel kanallar yok 50 tane işine yaramayacak Fransızca Arapça Rusça kanal var mesela.

Evine kadar fiber kablo geliyorsa kesinlikle TTNET'te kal. Ya da Gene TT Fiber altyapısından hizmet veren başka İSS'lere bakabilirsin. (ör: Comnet(?) , Türknet, Gıbırnet) Çünkü eve kadar fiber'in verdiği internet kalitesini şu an başka bir teknoloji ile kesinlikle alamazsın. Hele ki DOCSIS 3.0 teknolojisi ile asla. Verdikleri modem rezalet bir modem. Bulunduğu odada bile çekmiyor. Ek Router almak zorunda kalırsın. Ona rağmen Koaksiyel kablonun getirdiği ping ile kullanırsın. Şu an KabloNet kullanıyorum ping değerleri ve sinyal dalgalanmaları çok fazla. Televizyon yayını da öyle çok güzel kanallar yok 50 tane işine yaramayacak Fransızca Arapça Rusça kanal var mesela.
Hocam aslında TürkNet fiyatta uygun ama müşteri hizmetlerine güvenemiyorum işte.
Evine kadar fiber kablo geliyorsa kesinlikle TTNET'te kal. Ya da gene TT fiber altyapısından hizmet veren başka ISS'lere bakabilirsin. (ör: Comnet(?), TurkNet, gıbırnet) çünkü eve kadar Fiber'in verdiği internet kalitesini şu an başka bir teknoloji ile kesinlikle alamazsın. Hele ki DOCSIS 3.0 teknolojisi ile asla. Verdikleri modem rezalet bir modem. Bulunduğu odada bile çekmiyor. Ek router almak zorunda kalırsın. Ona rağmen koaksiyel kablonun getirdiği ping ile kullanırsın. Şu an Kablonet kullanıyorum ping değerleri ve sinyal dalgalanmaları çok fazla. Televizyon yayını da öyle çok güzel kanallar yok 50 tane işine yaramayacak Fransızca arapça Rusça kanal var mesela.

Hocam bir saniye kontrol ettim de emin misiniz? Bende normal analog KabloTV veriyor gözüküyor?
Modem konusunda bilemiyorum haklısınız.

Screenshot_1.png

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı