Kablonet vs TurkNet

Merhaba,
Kablonet 100 Mbps fiber ve TurkNet 75 Mbps VDSL ping değerleri kaç arkadaşlar?

Şöyle söyleyebilirim, 3 yıl Türksat internet direktörlüğünde ve back ofiste çalıştım. İzmir de isen çoğu bölge de gayet hızlı ama İstanbul, Ankara'dan sürekli şikayet geliyor. Örneğin bölgede çok az kullanıcı varsa ve kablolar yeniyse az sorun yaşarsın ama tam diğer bütün seçenekler yavaş bağlantı demek. Netmaster modemler sıkıntılı modemler ama anlaşma ve fiyatları nedeni ile Netmaster modem satmayı tercih ediyorlar ve ekipler taşeron bölge müdürlükleri devlet memeuru o yüzden çözüm geç olabiliyor. TurkNet VDSL kullanıyorum 75 MB tarifesi 5-6 yıldır ve memnunum 80 MB hız alıyorum ama orada da şu etken var bölgende bakır kablo olduğu için TurkNet'in kendi altyapısı olmadığı için bakır kabloda bir arıza varsa Telekom bakacak ama bölgende bir sorun yoksa 99 TL'ye kafan ağrımaz. Modem ya da rooter seçeneği çok ve taahhüt yok.

Yıllardır kablo kullanırım. 3 kere sorun yaşadım, pazar günü bile gelip düzeltiyorlar. İstanbul'da yaşamaktayım.

Speedtest’e göre en az pinglisi Kablonet. Ben de evimde Kablonet’i kullanıyorum.
Tanıdıklarımda ise Turknet var. Ping değişken açıkçası ama hemen hemen aynı diyebilirim belki Kablonet %10 daha iyidir.
Ancak şunu eklemek istiyorum ki Turknet’te çokça ping zıplamaları oluyor saniyelik belki saniyeden de az süren. Özellikle GeForce Now oynarken bu durum çok kötü bir hal alıyordu.
Ama çok değişken var açıkçası ping konusunda.
Turknetin ise bakır kablodan hizmet vermesi(Gigafiber hariç) bir dezavantaj diyebilirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı