Kablonet Wi-Fi kopma sorunları ve düşük hız

Hocam siz 5 GHz bandında bağlanın modeme. Evdeki diğer insanlar 2.4 GHz'den bağlansın. Böylelikle modem size daha fazla öncelik vermiş olur. 5 GHz 2.4 GHz kadar bilinmediği ve kullanılmadığı için daha az ağ trafiği olur.
Hocam benlik hiç sıkıntı yok yeter ki ev halkı kullansın ben hep 5'de kalırım zaten onlar için de birkaç ayar yaptım modemden ama ortalama işte bazen salonda kopuyor bazen 10mbps. İşin saçma kısmı mutfakla salon arasında 1 duvar var aradaki mesafe maks 4m. Mutfakta 40mbps salonda 10 bi türlü anlayamadım ya

Hocam benlik hiç sıkıntı yok yeter ki ev halkı kullansın ben hep 5'de kalırım zaten onlar için de birkaç ayar yaptım modemden ama ortalama işte bazen salonda kopuyor bazen 10Mbps. İşin saçma kısmı mutfakla salon arasında 1 duvar var aradaki mesafe maks 4m. Mutfakta 40Mbps salonda 10 bir türlü anlayamadım ya.

Modem evin merkezine mi kurulu? Bir de dik konumladırın. Sanırım Infinity 401 modeminiz?

Yok hayır kendi odamda kullanıyorum biraz uç bir noktada en azından ortak kullanım alanına en uzak yerde. Evet Infinity 401 kullanıyorum ve dik bir konumda.

Hocam merkeze alın, bir router alın ve onu da uç odalara yakın şekilde koyun. Antre, koridor gibi yerlere mesela.

Hocam merkeze alın, bir router alın ve onu da uç odalara yakın şekilde koyun. Antre, koridor gibi yerlere mesela.
Hocam merkeze alamam işçilik güzel yapıldı ve sökmeyelim boş yere hem ortaya alırsam 10m falan ethernet almam gerekecek. Onun yerine direkt f/p bi router alıp ortak alana ya da koridorun ortasına koysak olmaz mı?

Geri
Yukarı