Kablonet'in verdiği Huawei - EG8247W fiber modemi nasıl?

Konuyu hortlatmış oluyorum kusura bakmayın.

Kablonet altyapısında VodafoneNet kullanılıyor mu?
Kullanabiliyor ise paketler nasıl ve modemden ayrı bir ont veriliyor mu? (VodafoneNet için)
Son olarak kablonet altyapısında modemden ayrı ont almak mümkün mü?
İyi forumlar dilerim.

@298855 Sırayla cevap vereyim.

Kablonet altyapısında VodafoneNet kullanabilirsiniz. Tarifeleri sitesinde mevcut.
Modemden ayrı bir ONT, Kablonet'in altyapısına bağlı. GPON altyapı varsa Router ve ONT verirler. Ama GPON altyapı çok az yerde var o yüzden muhtemelen Netmaster modem verecekler.
Kablonet altyapısı genel olarak DOCSIS olduğu için ONT'nin varlığı pek mümkün değil. Olsa bile farklı ONT hiçbir operatör kullandırmıyor. İşin kötü yanı, modemi bile değiştiremiyorsunuz.

@298855 Sırayla cevap vereyim.

Kablonet altyapısında Vodafone Net kullanabilirsiniz. Tarifeleri sitesinde mevcut.
Modemden ayrı bir ONT, Kablonet'in altyapısına bağlı. GPON altyapı varsa Router ve ONT verirler. Ama GPON altyapı çok az yerde var o yüzden muhtemelen Netmaster modem verecekler.
Kablonet altyapısı genel olarak DOCSIS olduğu için ONT'nin varlığı pek mümkün değil. Olsa bile farklı ONT hiçbir operatör kullandırmıyor. İşin kötü yanı, modemi bile değiştiremiyorsunuz.

GPON altyapı bulunuyor ve bu yüzden Ont durumunu sordum. Kablonet'in sitesinde modemin içinde dahili bir Ont bulunuyor ve GPON uyumlu başka bir cihaz sunulmamış. Superonline geçen sene modem ile Ont'yi bazı müşterilerine birlikte sunmaya başlamıştı. Şimdi ise Kablonet bunu varsayılan bir cihaz olarak kullanıyor. TT altyapısında herhangi bir ISS dahil olmak üzere Ont hep ayrı oluyor ve bunun sayesinde kendi modemimizi kullanabiliyoruz.

@298855 Haklısınız pardon kafam karışmış.

Kablonet'te bunu yapabilir misiniz bence sanmıyorum. Ayrı bir ONT ile verseler bir şekilde kendi Router'ımızı takarız ama Kablo TV için port da modemde bulunduğundan buna pek yanaşmazlar gibi.

@298855 Haklısınız pardon kafam karışmış.

Kablonet'te bunu yapabilir misiniz bence sanmıyorum. Ayrı bir ONT ile verseler bir şekilde kendi Router'ımızı takarız ama Kablo TV için port da modemde bulunduğundan buna pek yanaşmazlar gibi.

Paketlerin yanında bana bir sürü TV paketi diretmelerinin sebebi bu olsa gerek. Yıllardır TV kanallarını izlemem. TV'de anca Netflix izlerim o kadar. Yalın internet hizmeti vermemeyi diretmelerini anlamıyorum. Sadece internet vermek bu kadar zor olmamalı. 😄

Bende bugün itibari ile baglatiyorum. GPON altyapısı yeni geldi. Modem olarak da Huawei verecekler. Diğer modemden muazzam derecede şikayet vardi net te buna sevindim o yüzden. Bakalım nasıl olacak. 170 TL 12 ay ödeyeceğim.

Hız ve ping değerlerini merakla beklemekteyiz hocam.

Ping Wi-Fi'de 20 25 arası, kablolu PC de 5 10 arası. Hız Wi-Fi'de 60 75 arası, kablolu PC de 85 95 arası. Gameplus+ da 1.5 saat oyun test ettim. En ufak bir hata, renk kaybı camurlasma ping VS. bir problem olmadı. Şimdilik memnunum. TV de ki görüntüsü olağanustu çok iyi ama maalesef seç izle olan kendi dizi film vs yavan kalmış. Dizileri zaten yok desek yeridir hatta yok diyorum. Ama onları da filmbox, sinema kanalları belgesel kanalları ve net geo Now ile hallettim. Kendi seç izlelerine bakmam bile daha.

Geri
Yukarı