Kablosuz Ağ Şifre Kırmayı Engelleme

Filtreden kendine ait MAC'leri beyaz listeye al.
Yabancı MAC girisine izin verme.
Apartman,ağızdan ağıza yayılma yoluyla vs. gibi etkenler için :)
Zaten wpa2 modu kullanıyorsan çok zoŕ kırılır
. Wifi şifresini kırsalar bile(paylaşılan birinden öğrense), modeminin arayüzüne girmek lazım MAC'ler için... modeminin şifresini değiştirdiysen onu da kırmak zorundalar.
E bunları yababilecek biri varsa çevrende bırak girsin haketmiş resmen. :)

WPS Mode yazan kısımda enabled var işareti kaldırırsam wps disabled oluyor öyle mi ?

upload_2016-2-1_21-3-26.png

Daha güvenli bir kablosuz ağ için WPA2 / AES seçeneğini seçmelisiniz ve WPS' tuşunu/pinini kapatmalısınız, AP izolasyonunu seçmelisiniz ama bazı cihazlar bu sefer bağlanmada sıkıntı yaşayabillir. Youtube'daki kablosuz ağ kırma eğitimlerinde videolarında dikkat ederseniz hep TKIP şifreleme kullanılmış durumda.

@Recep Baltaş üstat, bu konu üzerine epeyli zaman ayırdım ve bazı denemeler yaptım; sonuç şöyle;
wifi şifrenizi en yakınlarımdan başkasına vermedim. şifreleri kendi elimle girdim. görünmemesi için alınması gereken ne varsa önlemeye çalıştım.
sonuç: bazı sitelerden kukilerle şifreler elde edilebiliyor. dahası;
hani meşhur programlar varya wifi şifre hatırlatıcı vs. alayı ajan yazılım, şöyle ki:
2 tanıdığımda bu programlardan olduğunu biliyorum. bir zaman şifremi girmem için ısrar etti girdim. dahası bazı telefonlarda (çinliler de var) şifreyi kare kodla paylaşıyor.
kesin çözüm mac leri girmek. belki uzun iş ama şu anlık başka çözüm bulamadım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Burda da videolu anlatımı mevcut isteyen bakabilir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Burda da videolu anlatımı mevcut isteyen bakabilir.

Geri
Yukarı