Kablosuz ağda akşamları hız düşmesi

Makaleler
3
Yer
Nebuchadnezzar
Daha fazla  
Meslek
Judge Dredd
Ben Superonline 20 Mbit WI-FI kablosuz internet kullanıyorum... Ayrıca USB Adaptörümde Airties Air 2410 300mbps. Sabahları hız testlerinde 19-20 Mbit alıyorum ve aşağıdaki internet işaretinden sağ tıklayıp duruma geldiğimde sinyal kalitesi tam çekiyor ve hız da 48-54 arası gidip geliyor. Fakat akşamları hem en fazla 3 Mbit’e çıkıyor hem de hız sapıtıyor. Bir 54 oluyor, bir 5.5 oluyor, bir 2.0, bir 1.0. Bütün hızları dolaşıyor. Bütün sürücüler son. Sistemim gayet iyi. Bunun bir çözümü var mı yoksa direk Superonline’ı mı arayayım? Bu arada modemle adaptör arasında 2 oda var , kardeşimle aynı interneti kullanıyoruz. İki bilgisayar WI-FI aynı modeme bağlanıyor yani. Kardeşimin Air 2310 150mpbs var ve onda da nadiren bu sorun oluyor, ama bende her akşam! Kardeşimin odası modeme daha yakın ve Ethernet kablosu çekme gibi bir seçeneğim yok.

Bu sorunu sadece akşamları yaşaman, bana ortada bir sinyal sorunu olduğunu düşündürüyor. Olay şöyle gelişiyor: sabahları, senin sinyaline parazit olan sinyalin sahibi modemini açmadığı için sen rahat rahat internete bağlanıyorsun. Ama akşam olunca komşularından birisi modemini açıyor ve işte o anda senin sinyal çuvallamaya başlıyor. Bunun çözümü de yok değil. Modemin ayarlarına girip kablosuz ağın yayın yaptığı kanalı değiştiriyorsun. Mümkünse 802.11n ayarını da devreye sokuyorsun. Böyle bu sorundan kurtuluyorsun.

Uyarı! Bu konu 13 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı