Kablosuz Gaming Mouse Alınır mı?

Merhabalar, yıl oldu 2018 markalar kendini geliştirildi. Kablosuz mouse'lar oyun için alınabilecek seviyeye geldi mi artık? Tavsiye eder misiniz? 250 lira bütçem var palm tipi mouse önerilerinizi bekliyorum.
Bende Logitech G 602 var gayet memlunum pil ömrüde yeterince uzun bütçenede uygun gibi tavsiye ederim kablosuz oyuncu faresi olmaz diyenler hala varmış, o konforu yaşamadıkları için bilmiyorlar bence, önyargılarınızı kırın.

Bu bahsettiğimiz konu profesyönel mecrada çok geniş bir alanı kapsıyor aslında fakat bir kaç cümleyle izah edeceğim. Öncelikle kablolu mouseların hala revaçta olma sebebi ve sensörlerinin her geçen gün arttırılmasının pek çok sebebi var. Kablolu mouseların üretimi devam ettikçe profesyönel manada mouse bungeelerin de üretimi eş zamanlı devam ediyor. Bu yüzden mouse üreticileri bunu göze alarak bazı "yapılabilir" şeyleri geciktiriyorlar aslında. Bununla beraber bu işlerde artık sponsorluktan dolayı markaların teknoloji savaşları da haliyle büyüdü. Bu sebepten dolayı zaten Lightspeed teknolojisi geliştirildi. Bu teknolojiyle birlikte piyasada çok daha fazla özellikli, rahat, ergonomik mouselar peyda oldu. Şuanda da aralarındaki fark yok denecek kadar az yani bu farklar da kullanıcıların hissedemeyeceği tarzdan farklar. Fiyat tarafına geçtiğimiz zaman özellikle e-Sports arenasında en fazla tercih edilen mouselardan biri olan Zowie'nin son üretilen EC2 serisinin fiyatıyla Logitech G403'ün fiyatı aynı. Yani fiyat bazında da bir fark yok denilebilir. Eğer kablodan bir rahatsızlık duyuyorsan ya da senin için bir engel teşkil ediyorsa kablosuz alabilirsin. Benim gibi eski kafalıysan kablolu düzgün mouse alabilirsin. Her ikisinin de fiyat skalası aşağı yukarı aynı olduğundan bütçeni de ona göre ayarlarsın.

Bende Logitech G 602 var gayet memlunum pil ömrüde yeterince uzun bütçenede uygun gibi tavsiye ederim kablosuz oyuncu faresi olmaz diyenler hala varmış, o konforu yaşamadıkları için bilmiyorlar bence, önyargılarınızı kırın.

Merhaba bende G602 almayı düşünüyorum ama tuşlarında zamanla bozulmalar ve ya çift tıklamalar oluyor muş! Sizde öyle bir sorun oldu mu?

Bende kablosuz almayı planlıyordum ama vazgeçtim en iyisi ne yap biliyo musun kablolu al sonra Amazondan yada Aliexpress'den kablo tutucu al ben öyle yaptım kablosuz gibi şuan.

Logitech G Pro wireless hero. Bu mouse performans açısından bir çok kablolu mouse dan da üstün ama fiyatı da çok yukarıda maalesef. 250tl ile palm olarak alabileceğin en iyi fare gladius olur. Ama parmakların uzun ise tavsiye ederim, parmakların kısa ise gladius olmaz.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı