Kablosuz internet hızı neden düşük?

gLassef

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
İnşaat Mühendisi
Yakın zamanda Türk Telekom'un 35 Mbps paketine geçiş yaptım. Ethernet kablosu takılı olan bilgisayarımda hız testi genel olarak normal. Ara sıra düşük değerler oluyor ama asıl sorun bu değil. Evdeki diğer aygıtlar ile kablosuz bağlandığımız zaman, modeme yakın bile olsa bazen hız 1 Mbps'nin altına düşüyor. Modem Tp-Link AC1200. Ve daha birkaç günlük. Kısacası Wifi üzerinden 35 Mbps internetin verimini hiç alamıyorum. Sorun nedir? Neleri kontrol etmem gerekir?

Yakın zamanda Türk Telekom'un 35 Mbps paketine geçiş yaptım. Ethernet kablosu takılı olan bilgisayarımda hız testi genel olarak normal. Ara sıra düşük değerler oluyor ama asıl sorun bu değil. Evdeki diğer aygıtlar ile kablosuz bağlandığımız zaman, modeme yakın bile olsa bazen hız 1 Mbps'nin altına düşüyor. Modem Tp-Link AC1200. Ve daha birkaç günlük. Kısacası Wifi üzerinden 35 Mbps internetin verimini hiç alamıyorum. Sorun nedir? Neleri kontrol etmem gerekir?
Modemde sorun var. Ekip çağır. Ama önce bir reset çek.

canı istemiş
abi bu genel olarak çoğu aygıtta geçerli kablosuz bir 300 tl kulaklıkla kablolu bir 300 tl kulaklığın ses iletimi aynımı

Bu sabah uyandıktan sonra evdeki bütün cihazlarda speed test yaptım, hepsi 1 Mbps'nin altında çıktı, çok yavaştı, kablo ile bağlı olan PC de dahil. Modemi kapatıp açınca düzeldi. Nedir bu sorun böyle ya, çok can sıkıyor?

Bu sabah uyandıktan sonra evdeki bütün cihazlarda Speedtest yaptım, hepsi 1 Mbps'nin altında çıktı, çok yavaştı, kablo ile bağlı olan PC de dahil. Modemi kapatıp açınca düzeldi. Nedir bu sorun böyle ya, çok can sıkıyor?

TP-Link bütün modemlerinde aşağı yukarı aynı sorunlar var. F/P ürünü olarak Tenda V1200 VDSL modem tercih edebilirsiniz. Fiyatı da gayet makul. 100 tane sınıfı olan özel okulda bile TP-Link modemlerini değiştirip Tenda modemlerini kullandık. Altyapı ve kablolara müdahale bile etmedik bütün problemler çözüldü. TP-Link'ten uzak durun. Everest marka güç kaynağı gibiler.

Yeni konular

Geri
Yukarı