Kablosuz klavye, fare ve kulaklık sinyalleri arasında karışıklık olur mu?

sabahsabah

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Kablosuz klavye, mouse ve kulaklık almayı düşünüyorum. Büyük ihtimalle farklı markalardan alacağım. Anakartım MSI B650M a Wi-Fi. Bu üç cihazda kablosuz kullandığımda Wire'da 2.4 GHz ve Bluetooth'da, üçünü de kullandığımda karışıklık olur mu cihazlar arasında veya gecikme?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorun olmayacaktır, ben kablosuz kulaklık + mouse kullanıyorum 2.4gHz kanalında şimdi de klavye ekleyeceğim ve bir sıkıntı olmadı şimdiye kadar.

Peki

Bluetooth ile 2.4GHz Wi-Fi çakışma olma olasılığı çok yüksek.

Peki ne yapmam lazım hepsini Wi-Fi ile veya hepsini Bluetooth ile mi bağlamalıyım.

Sorun olmayacaktır, ben kablosuz kulaklık + mouse kullanıyorum 2.4GHz kanalında şimdi de klavye ekleyeceğim ve bir sıkıntı olmadı şimdiye kadar.

Kullandığın ürünler aynı marka mı? Benim korkum hepsini Wi-Fi ile kullanırsam, gecikme veya sapıtma olur mu diye. Başka bir sormak istediğim soruda 5600 4070'e 1080 de darboğaz yapıyor mu?

Peki

Peki ne yapmam lazım hepsini Wi-Fi ile veya hepsini Bluetooth ile mi bağlamalıyım.

Kullandığın ürünler aynı marka mı? Benim korkum hepsini Wi-Fi ile kullanırsam, gecikme veya sapıtma olur mu diye. Başka bir sormak istediğim soruda 5600 4070'e 1080 de darboğaz yapıyor mu?
Ürünlerin ikisi razer, biri de markasız aliexpress ürünü. Diğer soru için ise ayrı konu açmalısın.

Peki

Alacağın kablosuz ürünler muhtemelen bluetooth değildir. Kablosuz bilgisayar ekipmanları genelde bluetooth bağlantılı olmaz. Kendi dongle'ları vardır ve kendi kablosuz teknolojilerini kullanırlar. Veya 5 GHz Wifi kullanarak sorunu kökten çözebilirsin.

5600 + 4070 1080p'de ucu ucuna kurtarır veya çok hafif bottleneck yapabilir. Ciddi bir bottleneck olmaz ama.

Yeni konular

Geri
Yukarı