Kablosuz yayın yapacak router/modem önerisi

uguratakan

Kilopat
Yer
visor01 @ istikram.
Daha fazla  
Meslek
Mobil Uygulama Geliştirici
Asıl modemden başka bir evdeki kablolu bilgisayara kablosuz bir şekilde internet aktarmak istiyoruz bunun için uygun fiyatlı bir router ya da modem arıyorum.
TL-WR842N ve mercusys MW305R V2 ürünlerine baktım uygun fiyata buldum ikisini de fakat istediğim özelliği var mı yok mu emin olamadım. Ayrıca bunun adı ne olarak geçiyor acaba?

Bu iş için acess point daha iyi iş görebilir. Mesela RE305 repeater özelliği de var. Ama şahsen mesh kullanırdım daha stabil olması için. Bir de mesafe ne kadar iki cihaz arası, duvar kalın mı?

Bu iş için acess point daha iyi iş görebilir. Mesela RE305 repeater özelliği de var. Ama şahsen mesh kullanırdım daha stabil olması için. Bir de mesafe ne kadar iki cihaz arası, duvar kalın mı?
Mesafe 15-20 metre bile gelmez aradan 2 araba geçecek kadar bir yol var binalar da eski duvarlar kalın değil.

O zaman long range Ap'lere bakmanı tavsiye ederim aksi takdirde ciddi miktarda hat zayıflamasına maruz kalabilirsin ama en olmadı cihazları karşılıklı odalara yerleştirirseniz mesela cam gibi bir yerde çekimi daha iyi olabilir duvara kıyasla. Outdoor AP ler en iyi sonucu verir ama yok o kadar önemli değil diyorsan iyi bir konumlandırmayla düzgün high gain bir AP de işini görecektir.

Uyarı! Bu konu 4 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı