Kaç Mbps alabilirim?

BleedFeed1616

Kilopat
Daha fazla  
Bugün Netspeed'e geçiş işlemlerim tamamlandı ve Türk Telekom ADSL'den Netspeed VDSL'e geçtim. Netspeed'in 100mbps'lik paketini kullanıyorum fakat internetten sorguladığımızda maksimum 60 destekliyor gözüktüğü için Netspeed'e 75 mbps'ye sabitlettirip denemek istedim. 3-4 saattir bağlı ve kopma vb. problemler yaşamadım. Modem değerlerim aşağıda, stabil olarak maksimum kaç mbps alabilirim?
1658747495179.png

Son düzenleme:
100 Mbps alabilirsin. Bina kablolamasını Cat6 yaparsan daha iyi olur. DSLAM kilidi büyük ihtimal devreye girip 88Mbps verecektir.
Kabloyu zaten 4-5 sene önce yeniletmiştim Cat5 şuanda. SNR değerleri falan nasıl etkilenir hocam kopma tarzı durumlar yaşanır mı ? SNR margin değeri 6 dB'in altına inince sıkıntı çıkartabiliyormuş benimki 8'de ama Hat zayıflaması baya düşük.

Son düzenleme:
Kabloyu zaten 4-5 sene önce yeniletmiştim Cat5 şuanda. SNR değerleri falan nasıl etkilenir hocam kopma tarzı durumlar yaşanır mı ? SNR margin değeri 6 dB'in altına inince sıkıntı çıkartabiliyormuş benimki 8'de ama Hat zayıflaması baya düşük.
Yenilediyseniz böyle kalsın. Ben eski kablolama ise yenileyince epey fark ettiği için demiştim.

Geri
Yukarı