Kaç Mbps alınabileceği nasıl anlaşılır?

Crest

Hectopat
Merhaba,
Biraz araştırdım ama pek anlayamadım. Daire içindeki aşağıdaki gibi bir bağlantı var. Göknet sorgulama fotoğrafını da ekliyorum.
Superonline adresi girince fiber mevcut diyor fakat tarife seçiminde 100Mbps seçimi yapabiliyorum. FixNet, Comnet vs. gibi firmalar 1000MBPS'ye kadar seçenek sunuyor.
Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

1708167001667.png

1708166930723.png

Mevcut internet hızınızı anlamak için sağlayıcınızın sorgulama aracını kullanabilirsiniz. Fiber altyapı varsa, teorik olarak 1000 Mbps'e kadar hız alabilirsiniz, fakat teklif edilen hızlar sağlayıcıya ve altyapının kapasitesine bağlıdır. Detaylı bilgi için doğrudan internet sağlayıcınızla iletişime geçin.

Mevcut internet hızınızı anlamak için sağlayıcınızın sorgulama aracını kullanabilirsiniz. Fiber altyapı varsa, teorik olarak 1000 Mbps'e kadar hız alabilirsiniz, fakat teklif edilen hızlar sağlayıcıya ve altyapının kapasitesine bağlıdır. Detaylı bilgi için doğrudan internet sağlayıcınızla iletişime geçin.

Zaten birden fazla sağlayıcının sorgulama aracını kullandım fakat bir belirsizlik olduğu için konu açma gereği duydum. Anlayan arkadaşlar belki bağlantıdan, belki Göknet sorgusundan bir yorum yapıp yardımcı olabilir diye.

Başka sitelerden de sorgulayın. Burada.

Zaten birden fazla sağlayıcının sorgulama aracını kullandım fakat bir belirsizlik olduğu için konu açma gereği duydum. Anlayan arkadaşlar belki bağlantıdan, belki göknet sorgusundan bir yorum yapıp yardımcı olabilir diye.

Hayır, fttx V2 gerçek anlamda fiber internet değildir. Bu, evinizin yakınındaki sokak dolabına veri iletmek için fiber optik kablolar kullanan, ancak daha sonra sinyali evinize iletmek için geleneksel bakır telefon kablolarına geçiş yapan hibrit bir teknolojidir. ADSL gibi eski bakır tabanlı teknolojilere göre bir gelişme olsa da, FTTH (eve kadar fiber) olarak da bilinen gerçek fiber internet ile aynı potansiyel hızları ve performansı sunmuyor.

Başka sitelerden de sorgulayın. Burada.

Hayır, fttx V2 gerçek anlamda fiber internet değildir. Bu, evinizin yakınındaki sokak dolabına veri iletmek için fiber optik kablolar kullanan, ancak daha sonra sinyali evinize iletmek için geleneksel bakır telefon kablolarına geçiş yapan hibrit bir teknolojidir. ADSL gibi eski bakır tabanlı teknolojilere göre bir gelişme olsa da, FTTH (eve kadar fiber) olarak da bilinen gerçek fiber internet ile aynı potansiyel hızları ve performansı sunmuyor.
Sağ olun hocam Fttx v2 nedir sorusunu güzel cevaplamışsınız. Keşke o soruya cevap arasaydım çözüm olarak işaretlerdim :)

Bağlantı tipinden yorum yapabilecek var mı?

Kata kadar fiber optik kablolar ile bağlantı varmış fakat daire içinde(konuda attığım görsel) bakır kablolar ile sonlandırma yapılmış. Telekom ekipleri kattaki fiberi devam ettirip daire içine de fiber optik kablolar ile sonlandırma yaptılar ve prize kadar getirdiler. Şu an GPON ile 1000/50 Mbps şeklinde kullanım yapıyorum.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı