Kaç tane arkadaşınız var?

8 dostumdan oluşun bir grubum var. Bu gruptan bağımsız takıldığım, gruptan birkaç kişi ile beraber takıldığım sayamadığım kadar kişi var ayrıca.

Sosyal'de beni arkadaş olarak gören yoksa sanalda 0 arkadaşım var. Pek beceremedim gibi bu sanal arkadaşlık işini 😀.

Tabii ki elbette ki milyonlarca arkadaşım var binlerce dostum var çevrem çok geniş milyonlarca sevenim var. Arkadaşlarımı arayıp soruyorum,kıymetini biliyorum. Herkes benim için çok değerli. Arkadaş demek her şey demektir... Arkadaş olmadan nefes alamaz insan!!!!!!

Sıfır.

(...) Ortaokuldayken çok arkadaşım vardı, ortaokul bittiği an herşey sıfırlandı. Uzaklara giden bir otobüse bindim, herkes arkamdan el salladı; yalnız gittim. Bu normal son. Onlar da benimle gelseydi veya benimle sürekli iletişim içinde olsalardı... İyi son olurdu. Bu zamana kadar kara gün dostu oldum, karşılığında hiçbirşey almadım. Pişman değilim, ben işimi yaptım. Geçen yıl eğitim hayatımdaki ilk teşekkürümü aldım, bunun karşılığında paranoyak bir filozof olmuştum. Bu süreçte kaderimi çözdüm, Allah'ın bana yazdığı alın yazısını okudum. Asla dostum olmayacağını biliyorum. Ben açıkçası arkadaş yerine birkaç tane dost isterim. Bu olmayacaksa arkadaş da edinmem. Artık kendimi kapattım, hayatıma fazladan kimseyi istemiyorum. (...)

(...) Ergenler (Z) düşmanımdır. Onlar ki (bir çoğu) o kadar sahtedir. Elinizi kavrayan o sıcak dostluk elinin arkasında kibirden ölen bir yaratık var. (...)

(...) Devir, pislik devridir. İnsanlığın ahlak seviyesi yokuş aşağı gidiyor. Ben böyle bir dünyada yaşamak istemiyorum. Eğer bir gün herşey düzelirse o zaman inimden çıkarım. (...)

Var 3-5 bir şeyde. Verimlerini tam alamıyorum şu sıralar. Bu yüzden yeni yapılanmalar, yeni başlangıçlar yapmak ile ilgili planlarım var. İnşallah bir sıkıntı yaşanmazsa önümüzdeki sene projeyi aktif hale getireceğim.

Ne mahalleden kaldı, ne liseden, ne de üniversiteden. Evlensem davetiye verecek bir tane kişi yok.

Ama bir tane kardeşim vardı. 5 yaşından beri sürekli yediğimiz, içtiğimiz ayrı gitmezdi. Bu arada 25 yaşındayım. 20 yıldır bir kere kavga etmedik, hep aramız iyiydi. Bir kaç sene önce böyle benim gibi yalnız kalan bir ilkokul arkadaşımız, seneler sonra bizle takılmaya başladı. Bende diyorum yalnızlık kötü bir şey, çocuğu dışlamayalım, alalım aramıza bizle takılsın. Çocuk bir süre sonra dengesizleşti. Kendini diktatör ilan etti. Onun dediği yapılacak, onun dediği yere gidilecek gibisinden birde araba aldı. İyice havalara girdi. Bende çocukla arama mesafe koydum. Çocuğa da dedim kardeş senle anlaşamıyoruz artık mümkünse aynı ortamlarda bulunmayalım diye. Kardeşim dediğim adama da sizin arkadaşlığınıza karışmam gezin tozun beni alakadar etmez. Sadece ben varken o gelmesin o varken ben gelmem dedim. Benim için o konu orda kapandı ama kardeşim dediğim adam her geçen gün benden arayı açtı. Sebebi de benle gezerse yürüyecek onla gezerse arabayla gezecek. Küsmedik ama benle hiç takılmaz oldu. Hergün yeni kardeşiyle geziyorlarmış. Adam 20 yıllık dostluğu bir arabaya değişti. Ulan sevgilim aldattı bu kadar zoruma gitmemişti. Sevgilim dedik, sırtımızdan vurdular. Kardeşim dedik üç kuruşa sattılar. Neyse uzun lafın kısası yalnızlık iyidir ağa boş verin, en güzeli tek tabanca. :)

8 dostumdan oluşun bir grubum var. Bu gruptan bağımsız takıldığım, gruptan birkaç kişi ile beraber takıldığım sayamadığım kadar kişi var ayrıca.

Sosyal'de beni arkadaş olarak gören yoksa sanalda 0 arkadaşım var. Pek beceremedim gibi bu sanal arkadaşlık işini 😀.
Bildirim kutuma bu mesajın beğenildiği gelince zamanında böyle bir şey yazdığımı fark ettim. Öyleyse pek de şaşırtmayacak 1.5 yıl sonrası editi yapalım.

Geçen sene aşağı yukarı bu vakitlerde yeni bir yere taşındım. Ve şimdi elimde koca bir sıfır var. Hepsi gitti. Çoğu giderdi, normal bu. Yakın çevrenle irtibatta kalırsın zaten başka şehire taşınınca. Ama onlarında birçoğu o kadar hızlı unuttu ki beni. Kardeşim diye gördüklerimin halimi hatırımı bile sormaması o kadar kısa sürdü ki. Ancak ben onlara yazarsam konuşuyorlardı benle. Bu dediğim de 2021'in sonları. Haliyle ben de saldım onları. Gözden ırak, gönülden ırak. İnsana koyuyor ama bazı şeyleri zorlamamak lazım.

Neyse, burada eskisi kadar büyük olmayan bir ortam kurdum. Birçoğu samimi olduğum kişiler. Her şey güzel. Hatta eskisinden daha güzel çoğu şey. Ama seneye de buradan gideceğim. Muhtemelen benzer şeyler olur. Ama bu insanlarla ilişki kurmamam için bir sebep değil.

İnsanlar gider, olabilecek bir şey bu. Ayrılıklar olur, ilişkilerin sonuçlarından biri olabilir bu. İşin sonu kötü olabilir diye insanlardan kaçma, o olasılık başına geldiğinde çok yalpalama. İnsanları sev ama bağlanma. Günün sonunda kendine kalıyorsun, hatırlanacak anılar biriktirmeye bak. Ben bunu istemeyeceğim şekilde öğrendim. Umarım birileri kolay yoldan öğrenir.

Geri
Yukarı