Kaç tane GTA 5'iniz var?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Boşuna kimsenin birbirini yemesine gerek yok diye düşünüyorum, eğer oyun sınırlı sayıda dağıtılacak olsaydı bende 1'den fazla alanlara tepki gösteririm ama sınırsız, önlem amaçlı almak oldukça normal, GTA V'si olanlarında çıldırmasına gerek yok diye düşünüyorum, onlarda 2-3 hesap açıp almaları oldukça normal, 169TL'lik ve dünyanın en popüler oyununu bedavaya bulmuşuz sonuçta.

Beyler kaç tane GTA 5'iniz var benim 5 tane daha da alacağım 7 tane falan sizce bedavalıktan çıktıktan sonra satılır mı bu hesaplar?
Arkadaş çooook zeki harcanıyor burda, o hesaplar gidici haberin olsun epic games senin gibi aç gözlülerin önüne geçiyor.

Tamamen ticari amaçlarla alıyor insanlar çünkü çoğunun bilgisayarının değeri, sizin ekran kartınızın yarısı değeri kadar bile yok. Maddi güçleri sadece kritik insanı ihtiyaçları karşılayacak kadar var. Haklı olarak en küçük fırsatı bile maddiyata dönüştürmek istiyorlar. Sizin böyle bir durumda etik beklemeniz; Afrika'lı aç çocuğun tabağına 3 dilim ekmek koyup sadece 2'sini ye, hepsini yersen ayıp olur demek gibi bir şey. İzdihamlara gülüyoruz ama neden olduğu hakkında bir saniye bile düşünmeyiz. Aramızda bulunan eşitsizlik, birbirimizi anlamamızı engelliyor. İstanbul'da, Hakkari'de Ankara'ya bağlı olmasına rağmen şartlar çok farklıdır. Bu da 2 yörenin insanını zamanla ters düşürür birbirinden uzaklaştırır. İstanbul'da gayet normal olan bir davranış, Hakkari'de bir insanı öldürecek kadar yanlış bir şey olabiliyor.
Yaptığın duyar hakkında hiçbir yorumda bulunmayacağım sadece şu videoyu atıyorum her şeyi açıklıyor. Birbirinden alakasız uç örnekler vermişsin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Yorum yaptığım kısım sadece benim maddi gücüm ile alakalı olacak: benim ekran kartının değeri belki 1300 lira falan olabilir ama ben bunu ikinci elden 600 liraya aldım. Belki mining yapılmıştır bunu bilemeden kutusuz bir şekilde aldım bu riske girmek zorunda kaldım. Sistemde sıfır kullanılan parçalar dolar daha yeni 3 iken alınmıştı. Diğerleri ise parça yükseltme ile ikinci el alındı. Monitör bile ikinci el bundan önce kullandığım monitör ise 10 senelikti devre kartı bozuldu önce o değişti 6 ay sonra panelin ömrü bitti arkadaşımın da güç girişi bozuk aynı seriden ama başka marka monitör vardı o panel ile benim kullandığım panel aynı olduğunu düşünerek panel değişimini kendim yaptım. İki monitör arasında kasa farkı olduğu için çerçevenin tırnakları birbirine yaklaşmıyordu bile. Elektrik bandıyla çerçeveyi tutturdum ara ara çerçeve aşağı doğru kayıyordu. Aldığım monitörü kendim çalışıp aldım. Aldığım ekran kartını kendim çalışıp aldım. Anakart işlemci gibi yükseltmeleri annemden borç alıp yaptım sonra borcu da yine çalışıp ödedim.

Yani bir şeyler yaşamasam da para nasıl kazanılıyor az çok biliyorum. Anlattığım bu 10 senelik monitör konusunda da kendimi acındırmak için söylemiyorum paranın kıymetini bildiğim için fuzuli harcama yapmamamdan kaynaklanıyor. Ama bu işi sevdiğimden yani bilgisayar merakım olduğu için biraz da yaş ilerleyince para kazanmaya başlayınca bilgisayarına ufak ufak eklemeler ve yenilikler yapıyorsun. Sanmıyorum buradaki insanların daha gençken evini geçindirdiklerini. Benden pek farkları yoktur yani. Varsa da tek tük vardır. Zaten evini geçindirmeye çalışan birisinin burada vakit harcaması bana saçma geliyor. Şahsen ben çalıştığım zamanlarda bilgisayara geçtiğimi bile hatırlamıyorum. Evine para veren arkadaşım da var onun bilgisayarı benim bilgisayar kadar olmasa da ekran kartımın değerini geçiyor çok rahat. Kullandığı telefon da 3-4 bin liralık. Yanlış hatırlamıyorsam Xbox one'ı da vardı. Yani hayat zor da duyar kasacak kadar da değil be.

Toplam 3 tane 1'i Rockstar hesabım daha önce GTA almıştım diğer onları da kuzenlerime vereceğim.

Ben bir tane aldım neden daha fazla alıyorsunuz? Size ücretsiz verilen bir şeyi ücretli olarak satmak burada dile getiremediğim kadar kötü bir davranıştır ayrıca açgözlülüktür insanların iyi niyetini suistimal etmekte bir numarasınız tebrik ederim.

Burada bana laf edenler kesinlikle hem de kesinlikle benden daha iyi insanlardır. Sosyal medyada kendinizi iyi göstermeye hiç çabalamayın zaten gerçek hayatta ne olduğunuzu bir takım tahmin edebiliyorum...
Yaptığın duyar hakkında hiçbir yorumda bulunmayacağım sadece şu videoyu atıyorum her şeyi açıklıyor. Birbirinden alakasız uç örnekler vermişsin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Yorum yaptığım kısım sadece benim maddi gücüm ile alakalı olacak: Benim ekran kartının değeri belki 1300 lira falan olabilir ama ben bunu ikinci elden 600 liraya aldım. Belki mining yapılmıştır bunu bilemeden kutusuz bir şekilde aldım bu riske girmek zorunda kaldım. Sistemde sıfır kullanılan parçalar dolar daha yeni 3 iken alınmıştı. Diğerleri ise parça yükseltme ile ikinci el alındı. Monitör bile ikinci el bundan önce kullandığım monitör ise 10 senelikti devre kartı bozuldu önce o değişti 6 ay sonra panelin ömrü bitti arkadaşımın da güç girişi bozuk aynı seriden ama başka marka monitör vardı o panel ile benim kullandığım panel aynı olduğunu düşünerek panel değişimini kendim yaptım. İki monitör arasında kasa farkı olduğu için çerçevenin tırnakları birbirine yaklaşmıyordu bile. Elektrik bandıyla çerçeveyi tutturdum ara ara çerçeve aşağı doğru kayıyordu. Aldığım monitörü kendim çalışıp aldım. Aldığım ekran kartını kendim çalışıp aldım. Anakart işlemci gibi yükseltmeleri annemden borç alıp yaptım sonra borcu da yine çalışıp ödedim.

Yani bir şeyler yaşamasam da para nasıl kazanılıyor az çok biliyorum. Anlattığım bu 10 senelik monitör konusunda da kendimi acındırmak için söylemiyorum paranın kıymetini bildiğim için fuzuli harcama yapmamamdan kaynaklanıyor. Ama bu işi sevdiğimden yani bilgisayar merakım olduğu için biraz da yaş ilerleyince para kazanmaya başlayınca bilgisayarına ufak ufak eklemeler ve yenilikler yapıyorsun. Sanmıyorum buradaki insanların daha gençken evini geçindirdiklerini. Benden pek farkları yoktur yani. Varsa da tek tük vardır. Zaten evini geçindirmeye çalışan birisinin burada vakit harcaması bana saçma geliyor. Şahsen ben çalıştığım zamanlarda bilgisayara geçtiğimi bile hatırlamıyorum. Evine para veren arkadaşım da var onun bilgisayarı benim bilgisayar kadar olmasa da ekran kartımın değerini geçiyor çok rahat. Kullandığı telefon da 3-4 bin liralık. Yanlış hatırlamıyorsam Xbox One'ı da vardı. Yani hayat zor da duyar kasacak kadar da değil be.

Evet şu an ne kadar borcumuz var bilmiyorum ama en az 100 bin TL borç ile çalışıyım ve onla bilgisayar toplayım çok zekisin ailem o borcun aylık ödemesini zar zor ödüyor zaten bazen ödeyemiyorlar yeme ihtiyaçlarından dolayı. Ben çalışsam bile kazandığım parayı evi geçindirmek için alınır annem almasa bile ben veririm. Sonra 13 yaşındayım işe alınmıyorum abim normalde boyu uzun diye bu yaşta garsonluğa başlamıştı ama benim küçük olduğum çok belli oluyor ablam bile üniversite hayatında bazen garsonluk olarak çalıştı üniversitesi bitince normal kendi mesleğinde çalışıyor şu anda çalışacağı ilk 3 ayın maaşını vermiyecekler ellerinde para yokmuş yani 3 ay boyunca daha elimize para geçmiyecek ablamdan annem ise asgari maaşının %60'ını aldı önümüzdeki aylarda ne alacak onu bilmiyorum ama yine ya %60 ya da daha az bir ücret alacak babam ise daha işe girememişti... Benim böyle davranışım gayet doğal berki elime birkaç TL geçer ailem alamasa bile oyun o parayla kendime oyun alıp mutlu olurdum sağ olun demediğinizi bırakmadığınız için...

Burada bana laf edenler kesinlikle hem de kesinlikle benden daha iyi insanlardır. Sosyal medyada kendinizi iyi göstermeye hiç çabalamayın zaten gerçek hayatta ne olduğunuzu bir takım tahmin edebiliyorum...

Evet şu an ne kadar borcumuz var bilmiyorum ama en az 100 bin TL borç ile çalışıyım ve onla bilgisayar toplayım çok zekisin ailem o borcun aylık ödemesini zar zor ödüyor zaten bazen ödeyemiyorlar yeme ihtiyaçlarından dolayı. Ben çalışsam bile kazandığım parayı evi geçindirmek için alınır annem almasa bile ben veririm. Sonra 13 yaşındayım işe alınmıyorum abim normalde boyu uzun diye bu yaşta garsonluğa başlamıştı ama benim küçük olduğum çok belli oluyor ablam bile üniversite hayatında bazen garsonluk olarak çalıştı üniversitesi bitince normal kendi mesleğinde çalışıyor şu anda çalışacağı ilk 3 ayın maaşını vermiyecekler ellerinde para yokmuş yani 3 ay boyunca daha elimize para geçmiyecek ablamdan annem ise asgari maaşının %60'ını aldı önümüzdeki aylarda ne alacak onu bilmiyorum ama yine ya %60 ya da daha az bir ücret alacak babam ise daha işe girememişti... Benim böyle davranışım gayet doğal berki elime birkaç TL geçer ailem alamasa bile oyun o parayla kendime oyun alıp mutlu olurdum sağ olun demediğinizi bırakmadığınız için...
Bak kardeşim zorluktan geliyorsun diye kendini acındırma. Sen daha zorluk ne bilmiyorsun. Karnın tok mu? Tok. Susadınmı? Hayır. Elektriğin var mı? var. İnternetin var, senden çok daha kötü durumda olan bir sürü insan var. .Madem bedava olan bir şeyi parayla satmak istiyorsun, burada niye söylüyorsun? Onu geçtim, neden savunuyorsun. Desenki ben bedava olan bir şeyi parayla satıyorum, vicdanımda rahat, kimse bir şey diyemez. Sorun çıkmaz, ana sen bunu savunuyorsun. Git önce kendine bir dünya görüşü ver, sonra gel düşün böyle şeyleri.

Bak kardeşim zorluktan geliyorsun diye kendini acındırma. Sen daha zorluk ne bilmiyorsun. Karnın tok mu? Tok. Susadın mı? Hayır. Elektriğin var mı? Var. İnternetin var, senden çok daha kötü durumda olan bir sürü insan var. Madem bedava olan bir şeyi parayla satmak istiyorsun, burada niye söylüyorsun? Onu geçtim, neden savunuyorsun. Desenki ben bedava olan bir şeyi parayla satıyorum, vicdanımda rahat, kimse bir şey diyemez. Sorun çıkmaz, ana sen bunu savunuyorsun. Git önce kendine bir dünya görüşü ver, sonra gel düşün böyle şeyleri.

Ben bunu savunmadım ve önceki sayfalarda birkaç kez özür diledim. Bunların direkt ilk sayfayı okuyup sonradan böyle boş boş konuşması beni cidden sinirlendiriyor. Kaç kere söyledim bunları artık bir salın yakamı anlama sorununuz mu var ya. Önceki sayfaları okuyun öyle yazın bari ya da böyle bir yorum yazmayın...

Üniversite okurken çalışmayan yoktur Türkiye'de. Çalışmayanlar da zengin olanlar olur zaten. Bizim de büyük miktarda borcumuz vardı daha yeni bitti. Bunun haricinde sizin bu hesapları almaktan çok kendinizi savunmanız bana daha da saçma geldi. Diğer dediklerimde ise konu sahibi siz olduğunuzdan dolayı sadece size bir ithamda bulunduğumu düşünme. Ben genele söyledim ki hala arkasındayım. Her ne olursa olsun böyle bir şey yapmak gerçekten saçmalıktır. Herhangi bir getirisi de olmaz. Buradakiler durduk yere tepki göstermiyor "Kaç tane GTA 5'iniz var?" diye konu açıldığı için tepki gösteriyor bir de tabi bu konuya bende şu kadar var diyenlere. Bu konudaki yazılanların onda biri durduk yere başka bir konuda söylenmemiştir. Herkes kendi halindeydi.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı