Kaç tane tek el şınavı çekiyorsunuz?

Normal şınav bile çekemiyorum sanırım 102 kilo olduğumdan...
Hocam çekmek istiyorsanız ilk olarak dizleriniz yerde yarım şınav çekin. Duvarda şınav egzersileri yapın. Öneririm.

Sağ el 8 sol el 0 çift el 62 tane çekebiliyorum
Çift el 44'ü zorluyorum. 14 yaşa göre sizce iyi mi? Siz kaç yaşındasınız?

Sadece denge değil gücü de ölçer. Sonuçta sizi hava kaldırmıyor. Tabii buraya boy-kilo oranı dengeye girer. Zargana olmadığı sürece güç önemli.

17.

"Gücü" neye göre ölçer acaba? 110kg bir bodyci tek kolla 2 şınav çekse 50kg birisi 5 tane çekse bu 50Kg'yi daha mı güçlü yapar, güç bu saçma sapan hareketle ölçülmez.

"Gücü" neye göre ölçer acaba? 110kg bir bodyci tek kolla 2 şınav çekse 50kg birisi 5 tane çekse bu 50Kg'yi daha mı güçlü yapar, güç bu saçma sapan hareketle ölçülmez.
Orantılı olarak 110 kg olan kişinin kası kilosuna göre orantılı ise, 50 kg birinin çektiği şınava aynı çekebilir. Tabii ki kası kilosuna doğru ortantılıysa. 55 kilonun 2 kg kası varsa 110 kilonun 4 kg kası varsa aynı şınavı çekmelerini ben beklerim. Bu da tabii ki kas gücünü ortaya çıkarır. Benim düşüncem bu.

Orantılı olarak 110 kg olan kişinin kası kilosuna göre orantılı ise, 50 kg birinin çektiği şınava aynı çekebilir. Tabii ki kası kilosuna doğru ortantılıysa. 55 kilonun 2 kg kası varsa 110 kilonun 4 kg kası varsa aynı şınavı çekmelerini ben beklerim. Bu da tabii ki kas gücünü ortaya çıkarır. Benim düşüncem bu.

"Tek el şınavı" sadece kas gücü ile değil, eklem esnekliği, kişinin anatomik yapısı ile alakalı, dar omuzlu ve geniş omuzlu bireyin çektiği sayı aynı olamaz mesela barfiks veya şınav desen anlarımda tek el şınavı sadece şov için yapılan bir şey.

Yeni konular

Geri
Yukarı