Kaçak telefon alınır mı?

Sakadat

Centipat
Fiyatları çok cazip geliyor. Kayıtlı bir K30 almayı düşünüyorum. Aranızda hiç kayıtlı telefon kullanan var mı? Ve kapanma sorunu falan var mı?

Kayıtta problem olsa bile, bir 3310 bulup imei atarsın çok sorun değil. Not: asla tavsiye etmem, kanunda da büyük suçtur. Nasıl yapıldığı hakkında bilgi vermem.
Düzenleme: konuyu yanlış anlamış olabilirim.

Hem mantıklı hem mantıksız. Ben alırım 2 yıl gibi uzun süre kullanırım diyorsan mantıklı olabilir. IMEI problemi yaşarsan da Xiaomi için bu işle ilgilenen bir çok telefoncu var. Ama satmak sorun çıkarır sana.

Fiyatları çok cazip geliyor. Kayıtlı bir K30 almayı düşünüyorum. Aranızda hiç kayıtlı telefon kullanan var mı? Ve kapanma sorunu falan var mı?
Eğer ROM değiştirme hevesiniz veya ROM değiştirmeden duramıyorsanız; (Ben öyleyim mesela :D)

IMEI atılmış cihaz kullanan ve ROM değiştirdikten sonra IMEI'nin uçtuğunu çok gördüm. Ben olsam, almazdım. Ha yok ben orjinal ROM versiyonunda kullanırım dersen orası ayrı mesele. Tabii her cihazda IMEI uçmayabilir, bunun garantiliği sağlanamıyor.
Pasaport'a kayıtlı cihazda IMEI uçmaz, cihazın kendi IMEI numarası çünkü.
Tabii bunun da garantililiği sağlanamıyor, her ROM kurmama EFS yedeği alıyorum. Olası uçma durumunda almış olduğum yedeği geri yüklüyorum.

EFS yedeği alındığı zaman IMEI uçma ihtimali yoktur, ilgilenenler için.
Düzenleme: hocam mesajı sonuna kadar okumamışım kusura bakmayın.

EFS yedeği alındığı zaman IMEI uçma ihtimali yoktur, ilgilenenler için.
Düzenleme: hocam mesajı sonuna kadar okumamışım kusura bakmayın.
EFS yedeğini aldığınız taktirde de uçma ihtimali vardır ne yazık ki. Olası uçma durumunda aldığımız yedeği yükleriz, böylece IMEI geri gelmiş olur. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı