Kaçak telefon sıfırlama sonrası açılmıyor

Droelian

Hectopat
Daha fazla  
Bundan 1.5 yıl önce N11'den Redmi Note 9 almıştım e-Devlet'ten kontrol ettiğimde imesi Redmi Note 9 olarak kayıtlıydı bundan 1 ay önce telefonuma e-Devlet'ten kaçak IMEI SMS'i geldi haziran ayında kapanacağı yazıyordu haziran ayında telefonu garantiye veririm diye düşünüyordum telefonu 5 gün önce sıfırladım ve telefon nv data is corrupted hatası verdi Fastboot kısmını açıp kendim root atmaya denedim ancak bir türlü beceremedim faturada satıcının adı T.C.'si telefonu vs. yazıyor ayrıca bu arkadaş bir sürü kişiye kaçak telefon satmış sizce ne yapmam lazım tüketici haklarına gitsem 1.5 yıl önce 2 bin TL'ye aldığımdan daha fazla mı verirler yoksa satıcıya geri mi yollarlar? Satıcıya yollanmış ürünler 3 ay sonra dönüyor ve döndüğünde tekrar bozuk geliyormuş. Telefoncuya gitsem halleder mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Satıcıyı şikayet edin, suç.
Normalde telefonunuza uygun modem dosyası atılarak çözülüyor genelde. O da olmazsa IMEI repair yapılmalı.

Resmi bir sitede kaçak ürünü orjinal diye satıyorlar. Kesinlikle hakkınızı sonuna kadar aramalısınız.
Açılmamasının sebebi ise IMEI atılan cihaz sıfırlanınca açılmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı