Kadın erkek sizce eşit mi?

asmsrm

Decapat
Daha fazla  
Herkes kadın ve erkek eşit diyor ama bence öyle değil gibi. Çünkü size çok basit bir örnekle anlatacağım. Dün şehir dışına gitmek için otobüs biletlerine bakıyordum, erkeklerin kadın yolcularının yanına bilet alamadığını gördüm ama bugün ise biletinin aldığım otobüse baktığımda benim yanıma bir kadın yolcu bilet almış. Kadınların yanında erkek oturmasını istemiyorsa ben de belki yanımda kadın oturmasını istemiyorum. Böyle bir şey nasıl olabiliyor anlamış değilim. Şimdi ben firmanın müşteri hizmetlerini arasam ne diyecekler? Hani kadın erkek eşitti? Ben eşitlik göremiyorum.

haklısın dostum, bence firmayı arayıp eleştir.

Şöyle ki erkeklerin kadınların yanına bilet almaması kadınların kendilerine yakın konumdaki neredeyse her erkeği tacizci sanmasından geliyor senin yanına bilet alan kadın böyle şeyleri aşmış biri olmalı bence bir problem yok.

Şöyle ki erkeklerin kadınların yanına bilet almaması kadınların kendilerine yakın konumdaki neredeyse her erkeği tacizci sanmasından geliyor senin yanına bilet alan kadın böyle şeyleri aşmış biri olmalı bence bir problem yok.
Benim yanımda kadın oturmasında herhangi bir problem yok ama ben belki yanımda kadın olmasını istemiyorum. Onların istemeye hakkı var da biz erkeklerin yok mu?

Belki kadın adamı taciz eder, iftira atar vs. vs. Günümüzde ayrımcılığın adını pozitif ayrımcılık diye koymuşlar bir de.

Benim yanımda kadın oturmasında herhangi bir problem yok ama ben belki yanımda kadın olmasını istemiyorum. Onların istemeye hakkı var da biz erkeklerin yok mu?

Hocam ben senin cümleyi çok yanlış anlamışım erkekler bilerek oturmuyor sandım eğer kadınların yanına bilet alma seçeneği hiç yoksa firmaya yapılan şikayetlerden ötürüdür eğer böyle bir olay yaşandıysa firma da buna önlem olarak almıştır sonuçta ülke abaza dolu bunlarda kadınların yanına bilet almak isteyecektir amaçlarının ne olduğunu da biliyoruz.

Bende yanıma oturan bir kadını tacizci sanıyor olabilirim, rahatsız olabilirim. Kusura bakmayın bir erkeğin bir kadına yapamadığını bir kadında bir erkeğe yapamaz.

İkisinin eşit olduğu ve olmadığı noktalar var bana kalırsa, bunun sonucunda da eşitsizlik doğuyor doğal olarak zaten hayat kimseye eşit değil nihayetinde.

Fiziksel olarak eşit olmamız mümkün değil mesela fakat buna nazaran hukuksal olarak eşit olmamızı tabii ki isterim.

Kısacası kadın ve erkek varoluş olarak birbirlerini tamamlarlar. Bazı konularda eşit olamayacağımız gibi bazı konularda eşit olmamız gerekli kesinlikle. Bu eşitsizliği sağlayan bazen evrimsel, bazen firmalar, bazen çeşitli şartlar, bazen şaibeli durumlar kısacası farklı nedenler olabiliyor fakat dünya böyle bir yer zaten.

Umarım ileride hepimizin daha mutlu olabileceği bir toplum olur. Fakat ben buna pek inanamıyorum ne yazık ki.

Hocam ben senin cümleyi çok yanlış anlamışım erkekler bilerek oturmuyor sandım eğer kadınların yanına bilet alma seçeneği hiç yoksa firmaya yapılan şikayetlerden ötürüdür eğer böyle bir olay yaşandıysa firma da buna önlem olarak almıştır sonuçta ülke abaza dolu bunlarda kadınların yanına bilet almak isteyecektir amaçlarının ne olduğunu da biliyoruz.
O, onların sorunu beni ilgilendirmez. Sonuçta ortada ayrımcılık var.

Yeni konular

Geri
Yukarı