Kadınla erkek dost olamaz

Haddinden fazla tartışılan bir konu daha. O yüzden ben bu konuya yönelik kendi görüşlerimi ve tecrübelerimi söyleyeceğim sadece.

Öncelikle bence 20 yaş altı kimse bu konu hakkında yorum yapmamalı. Bu kümede birisinin karşı cinsle arasındaki münasebet en fazla öpüşmeye, yiyişmeye kadar gider yani muhtemelen sekse bile gitmez. Matematik sınavınızın nasıl geçtiği vs. dışında başka neler konuşabileceksiniz? Bu kişinin yaşıyla paralel olan deneyimiyle pek bir yorum yapma hakkı yok. Reşit değilseniz özellikle karşınızdaki de değilse cinsel ilişkiye girmenin bir hata olduğunu söylemeye girmiyorum bile.

30'lu yaşların kapısından girmiş ve evli biri olarak ben toplu gruplar dışında bir kızla arkadaş olmayı mantıksız buluyorum. Ya da en azından belirli bir yaşa geldikten sonra diyebilirim. Lisede falan bi' kızla arkadaş olursunuz zaten yukarıda da bahsettiğim gibi aranızda bir şey olmaz, fakat ileride de bir şey olmaz. Bana şu an benim gibi evli, işi gücü olan, bazıları çoluğa çocuğa karışmış arkadaşlarımla bira eşliğinde bilardo oynarkenki zevki karım bile veremiyor. Ben erkek arkadaşlarımla anlaşabildiğim kadar hiçbir kız arkadaşımla anlaşamadım, bence çoğu kişi de öyledir. Bunun nedenini tartışmayacağım ama iki cinsiyetin ayrı olması yeterli bir sebep diyebilirim.

Kısaca belirli bir yaştan sonra (bence 20'li yaşların başında veya üniversitenin ilk yılları) kızlı-erkekli toplu arkadaş grupları dışında bir kadınla aranızda cinsel veya duygusal herhangi bir çekim olmadan arkadaş olmak mantıksız. Ne gerek var ki? Agaların sana yetip de artmıyor mu? :)

Çoğunluk haklı olsaydı keşke ama binlerce insan oturup kanalizasyonda banyo yapsa daha faydalı olurlarmış. Materyalizm desen hak getire. 5000 sene önce Mısırlı bireyler nasıl ''tecrübe'' ile matematik icra ediyorsa şimdiki redpillci arkadaşların da mantık benzer durumda. Her türlü kızı görmüş, bodyguard modyguard, bir de üstüne kitap yazmış. Maşallah. 👍

Bırak da bahse konu ağabeyler gelsinler savunsunlar kendilerini. Mürit olmuşsunuz haberiniz yok.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu kanalları araştırın:

Bırak da bahse konu ağabeyler gelsinler savunsunlar kendilerini. Mürit olmuşsunuz haberiniz yok.
Ben bir Rollo Tomassi değilim ama en sonki konuda seninle tartıştığımızda "seninle tartışmak istemiyorum" diye ateş püskürtmüştün. Bence tartışmaya kapalıysan yorum yapma hiç.

Son düzenleyen: Moderatör:
Haddinden fazla tartışılan bir konu daha. O yüzden ben bu konuya yönelik kendi görüşlerimi ve tecrübelerimi söyleyeceğim sadece.

Öncelikle bence 20 yaş altı kimse bu konu hakkında yorum yapmamalı. Bu kümede birisinin karşı cinsle arasındaki münasebet en fazla öpüşmeye, yiyişmeye kadar gider yani muhtemelen sekse bile gitmez. Matematik sınavınızın nasıl geçtiği vs. dışında başka neler konuşabileceksiniz? Bu kişinin yaşıyla paralel olan deneyimiyle pek bir yorum yapma hakkı yok. Reşit değilseniz özellikle karşınızdaki de değilse cinsel ilişkiye girmenin bir hata olduğunu söylemeye girmiyorum bile.

30'lu yaşların kapısından girmiş ve evli biri olarak ben toplu gruplar dışında bir kızla arkadaş olmayı mantıksız buluyorum. Ya da en azından belirli bir yaşa geldikten sonra diyebilirim. Lisede falan bi' kızla arkadaş olursunuz zaten yukarıda da bahsettiğim gibi aranızda bir şey olmaz, fakat ileride de bir şey olmaz. Bana şu an benim gibi evli, işi gücü olan, bazıları çoluğa çocuğa karışmış arkadaşlarımla bira eşliğinde bilardo oynarkenki zevki karım bile veremiyor. Ben erkek arkadaşlarımla anlaşabildiğim kadar hiçbir kız arkadaşımla anlaşamadım, bence çoğu kişi de öyledir. Bunun nedenini tartışmayacağım ama iki cinsiyetin ayrı olması yeterli bir sebep diyebilirim.

Kısaca belirli bir yaştan sonra (bence 20'li yaşların başında veya üniversitenin ilk yılları) kızlı-erkekli toplu arkadaş grupları dışında bir kadınla aranızda cinsel veya duygusal herhangi bir çekim olmadan arkadaş olmak mantıksız. Ne gerek var ki? Agaların sana yetip de artmıyor mu? :)
Reşit olmayan kısma katılmıyorum hocam artık ortalık öyle bir duruma geldi ki haberlere çıkmayan bir ton olaylar dönüyor lisede.Sınıfta kucak kucağa oturan mı dersin kız arkadaşını evine atan mı dersin neler neler var.Tabii bu ilişkiler uzun sürmüyor çoğu 2-3 aya kalmadan birbirlerinden ayrılıyorlar.Bana göre de kızla erkek dost olamaz illa ki ya aralarında bir şey vardır ya da çıkar ilişkisi vardır.Lakin mutlaka işin içinden bir şey çıkıyor yani sebepsiz değil.

ortalık öyle bir duruma geldi ki haberlere çıkmayan bir ton olaylar dönüyor lisede.Sınıfta kucak kucağa oturan mı dersin kız arkadaşını evine atan mı dersin neler neler var.
Benim zamanımda da vardı bu tarz tipler, şaşmaz. O tip kadınlar sokaklara ait oldu, o tip erkekler ise hayatının en büyük boşluğuna düştü şu anda.

Bence bu dostluk kavramı ülkemizde pek uygun değil. Evet biz erkekler ne kadar demek istemesem de ilgisiz büyüyoruz. Bize tek ilgi gösteren kişi annemiz, arkadaşlarımız bile ilgi göstermiyor ki erkek-erkek konuşmasında odak oyun, saçma konular veya küfür. Fakat kızlara bakarsak arkadaşlarından, babasından, annesinden, sokaktaki teyzeden ilgi alıyor. Yani en basitinden bir kız ilgi almak için arkadaş grubuna "babamla kavga ettim", "sevgilim bana 10dk'dır yazmıyor" gibi gibi cümleler ile kız arkadaşlarından ilgi alıyor, ne kadar inanmak istemese de kızlar bu Ankara'nın başkent olması kadar doğru bir şey. Yani eğer ki bir kız dost olarak gördüğü erkeğe sadece ilgi almak için yazıyorsa kız zaten çürük elmadır. Ama birbirinize videolar attığınız, buluştuğunuz, dedikodu yaptığınız -bu daha da uzatılabilir- kişilere dost diyebilirler. Biz erkeklerde bu durum biraz farklı. Biz ilgi almıyoruz ve bir kızı ilgi kaynağı olarak kullanmıyoruz ama karşı cinsle konuşmak her erkeğin hoşuna gidiyordur. Yani bunu hoşlanmak olarak veya hislerin kabarması olarak düşünmeyin. Yani bence dostluk hiçbir çıkarın olmadan bir kişiyle sohbet etmektir. (Çıkar: ilgi, para gibi düşünebilirsiniz) Ve bir erkek-kadın dostluğu gayet olabilir diye düşünüyorum. Benim birkaç tane hiçbir çıkar ilişkim olmadan dostluklarım var. Fakat sohbet konuları farklı, birisiyle bir yayıncı hakkında konuşuyoruz, diğeri ile dedikodu falan. Onlarla aramda hiç bir ilgi, gösteriş, kıskanma gibi şeyler yaşamadım, yaşattırmadım. Yani kısacası cevabım evet. X ile Y insanları birbirinden hiçbir çıkar olmadan sohbet edebiliyorsa buna dostluk denir diyorum, cinsiyet farketmez.

Benim zamanımda da vardı bu tarz tipler, şaşmaz. O tip kadınlar sokaklara ait oldu, o tip erkekler ise hayatının en büyük boşluğuna düştü şu anda.

Biraz kendimi ifşa etmiş olacağım ama olsun. Burada söz edilen erkeklerin bu şekilde olmak zorunda olduğunu düşünmüyorum. Ben lise yıllarımı, üniversite yıllarımı bu işlere zaman ayırarak geçirdim ama işimde gücümdeyim üstelik o zamanlarda da çalıştım. Kadınlar kısmında emin değilim ben o dönemde maddi olarak sosyal olarak güçlendim ama onlar güçlenir mi? Körelir mi? Bilemiyorum.

Ben bir Rollo Tomassi değilim ama en sonki konuda seninle tartıştığımızda "seninle tartışmak istemiyorum" diye ateş püskürtmüştün. Bence tartışmaya kapalıysan yorum yapma hiç.
Seninle sağlıklı tartışamıyordum çünkü. Gerçi redpill söz konusu olunca "sağlıklı" pek bir şey de olmuyor. Bundan sonra alıntı yapmadan fikir belirtir kaçarım, size de rahatsızlık vermeyiz. 👍

Bence bu dostluk kavramı ülkemizde pek uygun değil. Evet biz erkekler ne kadar demek istemesem de ilgisiz büyüyoruz. Bize tek ilgi gösteren kişi annemiz, arkadaşlarımız bile ilgi göstermiyor ki erkek-erkek konuşmasında odak oyun, saçma konular veya küfür. Fakat kızlara bakarsak arkadaşlarından, babasından, annesinden, sokaktaki teyzeden ilgi alıyor. Yani en basitinden bir kız ilgi almak için arkadaş grubuna "babamla kavga ettim", "sevgilim bana 10Dk'dır yazmıyor" gibi gibi cümleler ile kız arkadaşlarından ilgi alıyor, ne kadar inanmak istemese de kızlar bu Ankara'nın başkent olması kadar doğru bir şey. Yani eğer ki bir kız dost olarak gördüğü erkeğe sadece ilgi almak için yazıyorsa kız zaten çürük elmadır. Ama birbirinize videolar attığınız, buluştuğunuz, dedikodu yaptığınız -bu daha da uzatılabilir- kişilere dost diyebilirler. Biz erkeklerde bu durum biraz farklı. Biz ilgi almıyoruz ve bir kızı ilgi kaynağı olarak kullanmıyoruz ama karşı cinsle konuşmak her erkeğin hoşuna gidiyordur. Yani bunu hoşlanmak olarak veya hislerin kabarması olarak düşünmeyin. Yani bence dostluk hiçbir çıkarın olmadan bir kişiyle sohbet etmektir. (Çıkar: İlgi, para gibi düşünebilirsiniz) Ve bir erkek-kadın dostluğu gayet olabilir diye düşünüyorum. Benim birkaç tane hiçbir çıkar ilişkim olmadan dostluklarım var. Fakat sohbet konuları farklı, birisiyle bir yayıncı hakkında konuşuyoruz, diğeri ile dedikodu falan. Onlarla aramda hiçbir ilgi, gösteriş, kıskanma gibi şeyler yaşamadım, yaşattırmadım. Yani kısacası cevabım evet. X ile Y insanları birbirinden hiçbir çıkar olmadan sohbet edebiliyorsa buna dostluk denir diyorum, cinsiyet fark etmez.

Hiçbir konuda %100 kesinlik olmaz illa istisnalar olacaktır eminim burada bu konuya katılan insanların da dostum dediği karşı cinsleri olmuştur. Ama günde 8-12 saat çalışan, diğer işlerini halleden bir insan için vakit bir kere nakde dönüşüyor. Eğri oturalım doğru konuşalım, arabası ve parası olan taraf genelde erkektir. İlgiyi verecek olan taraf erkektir. Tüm bu bileşenler sonucu o kısıtlı vaktinden, tırnaklarınla kazıyıp geldiğin konum sonucu elde ettiğin şeylerden ve en önemlisi duygularından, ilginden vermek öyle herkese verilebilecek bir şey değil. Tüm bu noktaları geçtikten sonra işin prensip tarafı da var, ben şahsen sadece zevkine bir kadınla sohbet edersem eşime haksızlık etmiş olurum diye düşünüyorum. Zaten o kadar zevkli bir kadınsa, arkadaşım değil eşim olur btw.

Hayatını her zaman değiştirmen mümkün.
Tam olarak ne kast ettiğiniz anlayamadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı