Kadınlar Günü Kutlanmalı mı?

Çok doğru haberler şu an feminizm değil de matriarkizm düşüncesine sahip. Gözleri oyulan 11 yaşındaki çocuğu bile habere almayıp gidip en denyo kadını alıp raportaj yapıyorlar.
Evet,gerçekten yaşayanlar yerine görgüsüz sosyal medya fenomenleri v.b alınıyor. Bunun matriarkizm olduğunu düşünmüyorum benim ailemde annem daha iyi maaş alıyor v.b ama ev otoritesi hep babamda sadece evden bir örnek.Bence feminizm bu olan şey,yok kadınlar kutlanmıyorsa biz burda yokuz v.s v.s durumuna getiriliyorlar.Erkekler kötüleniyor.Karışık bir durum var ama bu bile kötü bence iki cinste eşittir sadece erkekler fiziki anlamda(genelleme)kadınlar zeka,yemek yapma çocuklara bakma gibi konularda daha iyidir.

Asıl sen kapağını açmadığını ispatladın. Kuranı adam akıllı ve tarafsız bir şekilde okuyan insan Kur'an'ın kadını nasıl aşağı gördüğünü görecektir. Sizin gibi okumayan tatlısu müslümanları da kuran fiziki olarak öyle demek istemiş İslam kadınlara değer verir gibi söylemlerle kendini avuturlar. Bunun en iyi örneğini Orta Doğu'da görüyoruz. Ha pardon onlar gerçek müslüman değildi.
Bu

Cidden Yüce Kitap ile Allah'ın kullarını mı karşılaştırıyorsunuz? Kendinizi tek bir ayete bağlamayın. O karıştırdığınız ayette de zaten fiziki güç vurgulanıyor, yücelik değil. Allah, zaten erkeklere kadınları korumasını emretmiştir. Onları gücüyle kötü şeylerden korumayı, onların da mutlu olmasını sağlamasını emretmiştir. Kur'an'ı kesinlikle tarafsız bir şekilde okudum. Okuma nedenim de ateistliğe geçme düşüncemdi. Ancak doğru bir şekilde okuduktan sonra, internette dolaşan sözde hafızların sözlerinin ne kadar yanlış olduğunu anladım. Biz kendimizi avutmuyoruz. İslam'ın doğruluğunu anlatıyoruz. Sizin inancı beni ilgilendirmez. Ateistliğinize de saygı duyarım. Ancak tüm gücümle de sizin Müslüman olmanız için çabalarım. Kendi çıkarlarım için değil, toplumun daha iyi bir dünyada yaşayabilmesi için.
Evet, gerçekten yaşayanlar yerine görgüsüz sosyal medya fenomenleri vb alınıyor. Bunun matriarkizm olduğunu düşünmüyorum benim ailemde annem daha iyi maaş alıyor vb ama ev otoritesi hep babamda sadece evden bir örnek. Bence feminizm bu olan şey, yok kadınlar kutlanmıyorsa biz burada yokuz vs vs durumuna getiriliyorlar. Erkekler kötüleniyor. Karışık bir durum var ama bu bile kötü bence iki cinste eşittir sadece erkekler fiziki anlamda(genelleme)kadınlar zeka, yemek yapma çocuklara bakma gibi konularda daha iyidir.

Hocam kesinlikle doğrusunuz. Feminist insanların fikirlerinden pek hoşlanmam şahsen. Ama cinsiyet eşitliğinin olmamasından nefret ederim. Tüm insanların eşit olması gerekir. Doğuştan seçilemeyen nedenlerden dolayı insanların ayrı görülmesinden nefret ederim. Irkçılıktan nefret ederim. Ama kadınlar erkeklerden üstündür diyen feministlerden de nefret ederim. Asıl doğru olan sizin yaklaşımınız.

Cidden Yüce Kitap ile Allah'ın kullarını mı karşılaştırıyorsunuz? Kendinizi tek bir ayete bağlamayın. O karıştırdığınız ayette de zaten fiziki güç vurgulanıyor, yücelik değil. Allah, zaten erkeklere kadınları korumasını emretmiştir. Onları gücüyle kötü şeylerden korumayı, onların da mutlu olmasını sağlamasını emretmiştir. Kur'an'ı kesinlikle tarafsız bir şekilde okudum. Okuma nedenim de ateistliğe geçme düşüncemdi. Ancak doğru bir şekilde okuduktan sonra, internette dolaşan sözde hafızların sözlerinin ne kadar yanlış olduğunu anladım. Biz kendimizi avutmuyoruz. İslam'ın doğruluğunu anlatıyoruz. Sizin inancı beni ilgilendirmez. Ateistliğinize de saygı duyarım. Ancak tüm gücümle de sizin Müslüman olmanız için çabalarım. Kendi çıkarlarım için değil, toplumun daha iyi bir dünyada yaşayabilmesi için.
Kur'an'ın ayetlerini kafanızın estiği gibi anlamlandıra bilirsiniz. Ama ben ne yazıyorsa ona göre karar veririm. Keşke sizlerde ayetlerini kafanıza göre yorumlamasanız. Ayetler neyse odur. Kitabınız bile apaçık indirildiğini söylüyor. Ben fikirlerimi sağdan soldan duyarak değil gerçekten okuyarak elde ettim. Ha bu arada ateist değilim. Seni üzmek istemem ama ben ne müslüman olurum ne hristiyan ne de başka bir dine inanırım. Toplumun daha iyi bir dünyada yaşayabilmesi için kendimizi ve çocuklarımızı; müslüman olarak değil, okuyan sorgulayan araştıran kendisine ve çevresine saygılı, uyum sağlayabilecek nesiller yetiştirmeliyiz.

Tüm dünyada sıradan birgün, fakat ülkemizde şiddet olayları çok olduğu için bu gün çok büyütülüyor ve önem arz ediyor. 8 Mart'ta davrandığımız gibi kadınlarımıza hergün aynı davransak sorun çözülmüştü.

Acıklı bir hikayesi vardı, fabrika olayından sonra yanıp hayatlarını kaybediyorlardı. Bundan dolayı anmak için kutlanıyor aslında.
Asıl sen kapağını açmadığını ispatladın. Kuranı adam akıllı ve tarafsız bir şekilde okuyan insan Kur'an'ın kadını nasıl aşağı gördüğünü görecektir. Sizin gibi okumayan tatlısu müslümanları da kuran fiziki olarak öyle demek istemiş islam kadınlara değer verir gibi söylemlerle kendini avuturlar. Bunun en iyi örneğini Ortadoğu'da görüyoruz. Ha pardon onlar gerçek müslüman değildi.
Bu

Bu konuda bile İslamı mı tartışacaksınız?

Bir deli kuyuya taş atar hesabı, başlık tam bir turnusol adamın gönderi de silindi zaten birisi ortaya birşey atıyor sonra birbirinizi yiyorsunuz gerek yok buna, tenezzül bile etmeyiniz bu tarz başlıklara.

Yeni konular

Geri
Yukarı