Kadınlar Hakkında Bilinmesi Gereken Gerçekler

Benim anlamadığın tek bir nokta var kadınlar neden teknoloji düşmanı?

Düşman olduklarını düşünmüyorum. Ama ilgisiz oldukları su götürmez bir gerçek. Tabi bu daha çok kadının arka plana itildiği Orta Doğu ülkelerinde geçerli. Yoksa bakınız HTTPS hakkında sunum yapan Google çalışanı:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Konuyu baştan sona okumadım ama bu dahil bütün genellemeler yanlıştır.

M. Samet Konuyu baştan okusaydın anlardın. İlk mesajda bayan arkadaşımız kadınları yüceltmiş. E tabi %98 erkek olan teknoloji platformunda erkeklerimiz cephe almış. Benim yazdığım mesajda kadınlara karşı bir art niyet yok. Sadece gözlemediğim durum bu. Diğer arkadaşlar biraz abartmış olabilir ama direkt yobaz derseniz insanları tahrik edersiniz. Kullandığınız kelimelere dikkat edin derim. İyi sosyaller.

@M. Samet Bu forumda kimse yobazlık yapamaz. Yapan olursa cezasını alır. O yüzden problem yok. Eleştiri yapan yobaz ise siz de yobaz olmuş oluyorsunuz bu durumda.

Kadınlara "sevgiyi bilmez, işi düşmedikçe yanına uğramaz, en ufak sıkıntıda yalnız bırakır, tek amaçlar diğer kızları ezmektir, nankördürler, şımarıklardır" diyenler yobaz ve cinsiyetçidir. Bunlar eleştiri değildir. Genelleme ve hakarettir.

Kadınlara "sevgiyi bilmez, işi düşmedikçe yanına uğramaz, en ufak sıkıntıda yalnız bırakır, tek amaçlar diğer kızları ezmektir, nankördürler, şımarıklardır" diyenler yobaz ve cinsiyetçidir. Bunlar eleştiri değildir. Genelleme ve hakarettir.
Konuyu okudunuz mu? Kendini anlamayan bayanlar hakkında ''şımarıktır.'' demişim. Bu eleştiridir.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı