Kadınlar neden erkeklerden önce emekli oluyor?

Erkekler için ortalama yaşam süresi 75, kadınlar için 81 sene. Link.

Emekli maaşı almak isteyen ve sgk primlerini doldurmuş bireylerden erkeklerin 60, kadınların 58 yaşını doldurmuş olması gerekiyor. Kısacası erkekler, emekli maaşı almaya kadınlardan 2 sene sonra hak kazanıyor. Link.

Erkekler hem daha az yaşıyor hem de daha geç emekli oluyor. Neden kadınlar daha erken emekli oluyor? Sırf dünyaya kadın olarak geldiler diye neden bu ayrıcalık?

Kanun önündeki bu ayrıcalığı, umarım toplum tabuları ile bir tutmazsınız.

Eskiden kadınlar fazla çalışamıyordu ve finansal özgürlükleri ellerinde olmadığı için böyle bir uygulama var. Tüm cinsiyetlerin aynı yaşda olması lazım.

Kadın ve Erkek eşit olsun diye Kadınlara o kadar çok pozitif ayrımcılık yapıyorlar ki artık Kadınlar erkeklerden üstün hale geldi.

Ülkenin eşitlik anlayışı bu işte, bir kadın ölse sosyal medya inler ama bir erkek ölse haberi bile yapılmaz.

Erkek ve Kadının eşit olmasını istiyorsan kadını erkekten önce emekli yapmayacaksın.
Sırf kadının kas gücü daha az diye kadın neden daha önce emekli olsun? Bu nasıl bir mantıktır ya?

Anladım, pozitif ayrımcılık yapmayı çok seviyorsunuz ama pozitif ayrımcılık da bir yere kadar.

Bu gidişle artık ilerde kadınlara değil erkeklere pozitif ayrımcılık yapmaya başlayacağız.
Erkek ve kadın her açıdan eşit olamaz, denk olabilir. Erkekler kadınlardan daha iri oldukları için kas kütleleri daha fazladır.
Belki her açıdan değil, ama en azından kanun önünde eşit olmalı.
Ne erkek kadından önce, ne kadın erkekten önce emekli olmalı.

Hangi konularda ezildiğini belirtin lütfen.

Ekran ADSFDSlıntısı.PNG

Burayı okuyup öyle yorum yapınız lütfen. Tamamen yapıştırmak istemedim.

Kadın-erkek eşitliği diye diye erkeklerden fazla hak kazandılar.

Sevgilisi var diye dayak yiyen kız (Belki de ölmüştür.): Bruh.
Kız doğurdu diye kocasından dayak yiyen anne: Bruh.
Yemeği düzgün yapmadı diye dayak yiyen kadın: Bruh.
Eşi tarafından kızının gözü önünde dayak yiyen anne: Bruh.
Oğlunun p*sini bütün sülalesine gösterip kızı adet olunca ayıplayan babanın eşi: Bruh.
Sırf kız olduğu için istediği mesleği, sporu, hobiyi yapamayan ve desteklenmeyen kadınlar: Bruh.
70-80'lerde doğup sırf kadın olduğu için hor görülen ve okul okuyamayan kadınlar: Bruh.
Kızını köle gibi alıp veren ailelerin kız çocuğu: Bruh.
Öldürülüp varile konan kadının ailesi: Bruh.
Kendi kanıyla failinin adını yazan kadının ailesi: Bruh. (Unuttum mu sandınız?)
Hala bir yerlerde devam eden küçük yaşta evlendirilen kız çocukları: Bruh.
(Bu konu hakkında bruh moment yapmak istemiyorum):

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bütün gün evde 3* çekip "Niye kızlar sevgili olmuyor benimle?" deyip olacak sevgilisiyle yapacak hayalleri olan ergenlerin ablaları: Bruh.
Sokakta korkudan gezemeyen ve tetikte olmadan rahat yürüyemeyen kadınlar: Bruh.
Dayak yiyip "Ailem dağılmasın" diyen annenin kızları: Bruh.

30 dakika daha zaman yorup her yerden kaynaklar yağdırırım, gazete haberlerini yığarım, bu maddelerden onlarca sıralarım, lütfen susun artık :)

Not: Bu tür konularda bu videoyu paylaşmamın sebebi sizin o kendi kafanızda kurduğunuz "Kadının dertleri" algısını tamamen yıkıp farklı bir bakış açısından bakmanıza neden olacak bir video.

Eki Görüntüle 944581

Burayı okuyup öyle yorum yapınız lütfen. Tamamen yapıştırmak istemedim.

Sevgilisi var diye dayak yiyen kız (Belki de ölmüştür.): Bruh.
Kız doğurdu diye kocasından dayak yiyen anne: Bruh.
Yemeği düzgün yapmadı diye dayak yiyen kadın: Bruh.
Eşi tarafından kızının gözü önünde dayak yiyen anne: Bruh.
Oğlunun p*sini bütün sülalesine gösterip kızı adet olunca ayıplayan babanın eşi: Bruh.
Sırf kız olduğu için istediği mesleği, sporu, hobiyi yapamayan ve desteklenmeyen kadınlar: Bruh.
70-80'lerde doğup sırf kadın olduğu için hor görülen ve okul okuyamayan kadınlar: Bruh.
Kızını köle gibi alıp veren ailelerin kız çocuğu: Bruh.
Öldürülüp varile konan kadının ailesi: Bruh.
Kendi kanıyla failinin adını yazan kadının ailesi: Bruh. (Unuttum mu sandınız?)
Hala bir yerlerde devam eden küçük yaşta evlendirilen kız çocukları: Bruh.
(Bu konu hakkında bruh moment yapmak istemiyorum):

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bütün gün evde 3* çekip "Niye kızlar sevgili olmuyor benimle?" deyip olacak sevgilisiyle yapacak hayalleri olan ergenlerin ablaları: Bruh.
Sokakta korkudan gezemeyen ve tetikte olmadan rahat yürüyemeyen kadınlar: Bruh.
Dayak yiyip "Ailem dağılmasın" diyen annenin kızları: Bruh.

30 dakika daha zaman yorup her yerden kaynaklar yağdırırım, gazete haberlerini yığarım, bu maddelerden onlarca sıralarım, lütfen susun artık :)

Not: Bu tür konularda bu videoyu paylaşmamın sebebi sizin o kendi kafanızda kurduğunuz "Kadının dertleri" algısını tamamen yıkıp farklı bir bakış açısından bakmanıza neden olacak bir video.
Biz hak diyoruz sen toplum baskısından konuşuyorsun yazık.

Geri
Yukarı