Kadınlık hormonu mu yoksa popüler kültür mü eş cinsellik?

Konu kapandığı için sana cevap veremedim @selimtti
Öncelikle söylediğinizde hak veriyorum ama.
Erkeklerde kadınlık hormonu kadınlarda da erkeklik hormonu olduğu için, bazı erkekler östrojen fazlalığı yüzünden kadın hissediyordur belki. Kendi fikrim.
Hormon sıkıntılarının çözümü var. Ve atıyorum X kişisinin kadınlığa eğilimi var. X kişisi bunu gizlice yaşayabilir, buna benimde sözüm yok. Fakat sokak ortasında gidip af edersiniz ama sevişip bunları da sosyal medyada yaymaları ve üstelik k*rdistan sloganları atmaları hormon bozukluğundan çıkacak seviyeye giriyor. Gizli yaşayanlara yine saygı duymuyorum fakat gidip öldüresim de gelmiyor.

Hormonlar çok etkili. Mesela bir erkeğe östrojen vermeye başlarsanız bir yerden sonra sesi incelir,kendini kız gibi hissetmeye başlar. Cinsiyet değiştirme işlemlerinde de yapılan işlemlerden biri bu. Aynı zamanda popüler kültürün de etkisi çok büyük. Eskiden bu eşcinsellik gibi işlere hiç bulaşılmazdı ya da millete göstere göstere yapılmazdı. Şimdi normalleştirildi. Gençler de özenip bu işlere daha fazla bulaşıyorlar.

Öncelikle eş cinselliğin böyle argümanlarla savunulması üzerine bir cevap yazma gereği duydum. Öncelikle kromozomlar bir sihir yaparak cinsiyeti meydana getirmiyor arkadaşlar. Kromozomların bir kısa bir uzun kolu vardır. Kısa koluna p uzun koluna Q kolu denir bu burada dursun. Kadınlar XX kromozoma sahiptir. Ancak vücut embriyonik hayatta bu X kromozomlarından birini devre dışı bırakır. Yani tüm genetik bilgiler tek bir X kromozomunda kodlanır. Erkekte durum farklı. Erkekte bir X ve bir Y kromozomu var. X kromozomu ve Y kromozomunun Q kolu ortakken p kolu farklılık gösterir. Y kromozomu erkekliği ortaya çıkarır. Şimdi bu durumdan XXY gibi sapmalar oluyor. Bu tamamen mutasyon sonucu olan bir olaydır yani insan vücudunda normalde beklenmeyen bir şeydir. İnsan türünde böyle bir kromozom şekli yoktur. Olayın evrimsel yönünden inceleyerek olursak canlıların temel olarak 2 amacı vardır. Hayatta kalmak ve neslini devam ettirmek. Eş cinsellik canlıların neslini devam ettirmesinde sorun olacağından eş cinsellik vücudun evrimsel sürecinde istenen bir özellik değildir bu sebeple eş cinsellik normal durumdan sapma olarak kabul edilir. Maalesef son dönemde yoğun propaganda olsa da bilim hiçbir zaman geçici akımlara boyun eğmediği gibi buna da eğmeyecektir.

Bilim 50 sene önce bunun normal bir durum olduğunu açıkladı ve hala açıklıyor. Hangi bilim senin dediğin? Var mı bilimsel makale? Yok.

Bilimin öyle iddiası yok hocam bana makale atın okuyayım. Bilim dediğin sağlam dergilerde yayınlanan makalelere göre yapılır LGBT derneklerinden para alan profesörlerce değil.

Anormal durum olduğunu iddia eden sensin, senin atman gerek. Dünyada ne kadar konu ile ilgili dalda bilim insanı varsa hepsi normal olduğunu söylüyor. İlla makale istiyorsan daha iyisi var. Direkt bilimsel kurumların topyekün açıklamaları var; Dünya sağlık örgütü normal bir durum diyor, Amerikan psikoloji derneği normal bir durum diyor, Türkiye psikiyatri derneği normal diyor, tıpta böyle bir tanı yok zaten. Ha bunların hepsi LGBT'den para alıyorlar diyorsan senle tartışılacak birşey yok. """Dünya düz, bilim adamları küreselcilerden para alıyorlar küre diyorlar""" hadi çürüt durumu... Bilimden uzak "para alıyorlar" diye tartışmayı kendi tarafına çevirenlerle tartışılmaz.

Anormal durum olduğunu iddia eden sensin, senin atman gerek. Dünyada ne kadar konu ile ilgili dalda bilim insanı varsa hepsi normal olduğunu söylüyor. İlla makale istiyorsan daha iyisi var. Direkt bilimsel kurumların topyekün açıklamaları var; dünya sağlık örgütü normal bir durum diyor, Amerikan psikoloji derneği normal bir durum diyor, Türkiye psikiyatri derneği normal diyor, tıpta böyle bir tanı yok zaten. Ha bunların hepsi LGBT'den para alıyorlar diyorsan senle tartışılacak bir şey yok. """dünya düz, bilim adamları küreselcilerden para alıyorlar küre diyorlar""" hadi çürüt durumu... Bilimden uzak "para alıyorlar" diye tartışmayı kendi tarafına çevirenlerle tartışılmaz.

DSÖ normal falan demiyor. Sadece hastalık olarak tanımlanamaz diyor. Hastalıkla mutasyon çok farklı şeyler. Her mutasyon hastalık olarak kabul edilmiyor. Ayrıca ben tıp öğrencisiyim 1.sınıfta genetik dersini detayıyla aldık. Eş cinsellik çok sıradan bir olay değil. Genetik olarak sapma var. Bu gerçek ancak bu eş cinsel bireylerin sosyal haklarının kısıtlanabileceği veya eş cinsel bireylerin hasta ve tedavi edilmesi gereken mutantlar olduğu anlamına gelmiyor.

Yönelim doğuştan gelir. Sonra farkedenler de var, doğduğundan beri farkında olanlar da var. Kimse eşcinsel olmak istemez, ama ellerinde değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı