Kadir Mısıroğlu'na küfür etmekten dava açılabilir mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Oguha2132

Yoctopat
Daha fazla  
Dün bir gönderinin yorumlarında Atatürk'e sallayan bir Kadir Mısıroğlu fanı gördüm, ben de Mısıroğlu'na küfür ettim. DM'den tehditler attı dava açacağım diye. 18 yaş altındayım, ne ceza alırım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Dün bir gönderinin yorumlarında Atatürk'e sallayan bir Kadir Mısıroğlu fanı gördüm, ben de Mısıroğlu'na küfür ettim. DM'den tehditler attı dava açacağım diye. 18 yaş altındayım, ne ceza alırım?
Fan olan bir insan ne kadar büyük olabilir? Açmaz ve bence yaşı tutmadığı için açamaz.

Dün bir gönderinin yorumlarında Atatürk'e sallayan bir kadir mısıroğlu fanı gördüm, ben de mısıroğlu'na küfür ettim. DM'den tehditler attı dava açacağım diye. 18 yaş altındayım, ne ceza alırım?

Ne yazdığınız önemli küfür sayılmayacak şekilde yazmış olabilirsiniz ve adam (!), Atatürk'e hakaret etmiş ise SS alın forumda ki biri belki mahkemeye verebilir.

5816 sayılı kanun bulunduğu için Mustafa Kemal'e hakaret etmişse siz onun üzerine daha fazla gidebilirsiniz.

Dün bir gönderinin yorumlarında Atatürk'e sallayan bir kadir mısıroğlu fanı gördüm, ben de mısıroğlu'na küfür ettim. DM'den tehditler attı dava açacağım diye. 18 yaş altındayım, ne ceza alırım?

Atama hakaret ediyorsa karşıdaki kişi muhtmelen o fena bir ceza alacaktır dava edilmesi durumunda.
Lakin siz de sıkıntıdasınız.
Ölmüş kişiye hakaret edilmesi durumunda YTCK'nın 130. maddesinde düzenlenen suç oluşacaktır.

Rastgele birisi birisine hakaret ettin diye suç duyurusunda bulunamaz. Hakaret ettiğiniz kişinin alt soyu ya da üst soyu şikayette bulunabilir.

Ölmüş birisine hakaret etmek ise hapis ve tazminat cezası almanıza sebebiyet olabilecek bir suçtur.

Rastgele birisi birisine hakaret ettin diye suç duyurusunda bulunamaz. Hakaret ettiğiniz kişinin alt soyu ya da üst soyu şikayette bulunabilir.

Ölmüş birisine hakaret etmek ise hapis ve tazminat cezası almanıza sebebiyet olabilecek bir suçtur. Dolayısıyla fes takan patlamış mısıra sövecekseniz Reddit gibi kullanıcı bilgilerinizi Türkiye ile paylaşmayan platformlar üzerinden sövün.

Gerçi bu kadar küfrü kimse takmadığı için bir şey olmaz muhtmelen. 5816 gibi bir kanun yok çünkü popcornda.

Korkma dostum bir şey olmaz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı