Kadir Şeker hakkında

Şahsen benim cüzdanımda da çakı var. Ve gerektiği durumlarda bunu cebime bile alıyorum. Kadir Şeker konusunda ise olayın salt "öldürme" nezdinde ele alınmaması gerektiğine inanıyorum. Bu elemanın derdi birilerini öldürmek olsaydı bunu böylesine aleni bir şekilde yapmazdı diye düşünüyorum. Olaya ince bir çizgiden bakacak olursam: Bir yanlış gördü, müdahil oldu, tepki geldi, tepkiye oldukça yanlış bir şekilde cevap verdi. İçinde bulunduğu cinayeti "normalleştirmek" doğru olmaz. Ama bıçak üzerinden yaklaşmak hiç makul değil.

Bıçağı taşıdığı için %100 suçlu olduğunu yazmadım, hatta %100 suçlu olduğunu da yazmadım. Ancak tespih gibi sallamak için o bıçak size de saçma gelmiyor mu?
Bu konu hakkında bir fikrim yok fakat bana da garip geldi. Gariplik var her türlü.

Şahsen benim cüzdanımda da çakı var. Ve gerektiği durumlarda bunu cebime bile alıyorum. Kadir Şeker konusunda ise olayın "öldürme" olayından ele alınmaması gerektiğine inanıyorum. Bu elemanın derdi birilerini öldürmek olsaydı bunu böylesine aleni bir şekilde yapmazdı diye düşünüyorum. Olaya ince bir çizgiden bakacak olursam: Bir yanlış gördü, müdahil oldu, tepki geldi, tepkiye oldukça yanlış bir şekilde cevap verdi. İçinde bulunduğu cinayeti "normalleştirmek" doğru olmaz. Ama bıçak üzerinden yaklaşmak hiç makul değil.
Neden? Bıçağı meyve soymak için aldım diyor ifadesinde. Siz buna inanır mısınız?

Selamlar, Kadir Şeker hakkında biraz araştırma yaptım ve şunlar dikkatimi çekti;
-Öldürülen adamın öldüresiye dövdüğü iddia edilen kadının darp raporları temiz çıkmış.
-Tespih sallar gibi sallamak için aldım dediği bıçağa bakar mısınız;
Eki Görüntüle 746026
Şimdi eminim ki "kadını döven herifi mi savunuyorsun hıyar" diye gelenler olacaktır. Onlara sadece dikkatimi çeken şeylere cevap vermelerini istiyorum.
Ayrıca çocuğun farklı yerlerden sabıkası olduğunu da duymuştum ama bilmiyorum gerisini.

Şahsen benim cüzdanımda da çakı var. Ve gerektiği durumlarda bunu cebime bile alıyorum. Kadir Şeker konusunda ise olayın salt "öldürme" nezdinde ele alınmaması gerektiğine inanıyorum. Bu elemanın derdi birilerini öldürmek olsaydı bunu böylesine aleni bir şekilde yapmazdı diye düşünüyorum. Olaya ince bir çizgiden bakacak olursam: Bir yanlış gördü, müdahil oldu, tepki geldi, tepkiye oldukça yanlış bir şekilde cevap verdi. İçinde bulunduğu cinayeti "normalleştirmek" doğru olmaz. Ama bıçak üzerinden yaklaşmak hiç makul değil.
Siz büyük ihtimal gerektiği yerlerde kendinizi korumak için kullanıyorsunuz ancak Kadir Şeker ifadesinde tespih sallamak için aldığını söylüyor ve bahsettiğimiz bıçak 23 cm. Sizce de garip değil mi?

Olayı araştırabilirsin kadir şeker özgür duranın kalbine saplıyor bıçağı. Yani bacağına saplıyabilirdi veya karnına.
İfadesinde saplamadığını, botunun bir yere takılması sonucunda adamın da üstüne doğru düştüğünü ve bıçağın o şekilde saplandığı yazıyor.

Neden? Bıçağı meyve soymak için aldım diyor ifadesinde. Siz buna inanır mısınız? "
İşin adli boyutunda avukat ve aile etkisiyle birlikte ifadesinin biçimi değişebilir. Yorumumu tekrar okursanız bir "cinayet" olduğundan söz ettim ancak bıçak taşıyor diye fişleme yapacaksak bu konu çok başka yere varır.

Siz büyük ihtimal gerektiği yerlerde kendinizi korumak için kullanıyorsunuz ancak Kadir Şeker ifadesinde tespih sallamak için aldığını söylüyor ve bahsettiğimiz bıçak 23 cm. Sizce de garip değil mi?
Yakın bir kız arkadaşıma da benzer büyüklükte bir çakı aldırdım. Burada çakı ya da kesici aletin boyutu konuyu açıklamak için yeterli değil. Belindeki ruhsatsız silahı çıkarıp durduk yere adamın birine ateş etmemiş. Dahil olduğu bir olay ve "yanlış" hareketi sonucu karıştığı cinayet var. Bunu da yorumumda belirttim zaten.

İfadesinde saplamadığını, botunun bir yere takılması sonucunda adamın da üstüne doğru düştüğünü ve bıçağın o şekilde saplandığı yazıyor.
Kadının ifadesine bakabilirsin.
Ve kadının ifadesine göre kadir şeker oraya elinde bıçakla gelmiş yani derdi belli.

Yeni konular

Geri
Yukarı