Kadir Şeker hakkında

Kadının ifadesine bakabilirsin.

Ve kadının ifadesine göre kadir şeker oraya elinde bıçakla gelmiş yani derdi belli.
Kadının her dediğine inanacaksak işimiz zor.
İki tarafında söylediklerine mantıklı bir şekilde, delil arayarak bakmamız lazım. Her dediklerine inanarak değil.

İfadesinde saplamadığını, botunun bir yere takılması sonucunda adamın da üstüne doğru düştüğünü ve bıçağın o şekilde saplandığı yazıyor.
Bunu kendinin dediğine inanmayın. Avukatı söyletiyor. Annemde bir avukat ve Kadir'in avukatı ile sınıf arkadaşı olduğundan onu tanıyorum. Hatta kızı ile aynı sınıftayız ama konumuz bu değil tabii. Ha bu arada Kadir Şeker'i savunan kişi birde Konya Baro Başkanı onu da söyleyeyim.

Genellikle bıçak konusuna değinildi ancak hiç kadının darp raporunun temiz çıkmasına değinmedik.

Olayla ilgili çok bir bilgim olmadığını en baştan belirteyim. Kadın ile eşi kavga ederken veya eşi kadını döverken bu adam araya girip kadının eşini, kendi bıçağıyla kalbinden bıçakladığı gibi bir bilgiyle hakimim olaya. Gerçekten hayret ediyorum. Bu adam, sırf kadını savundu diye nasıl serbest kalsın diyebiliyorlar. Zaten yanlış bilmiyorsam müebbetten 12 yıl civarına düşmüştü cezası. Daha ne olsun eli kolu yok mu bu adamın. Yumruk atamıyor mu? Karşısındaki adamı kalbinden bıçaklamak ne demek? Yarın trafikte birine sinirlense gidecek ona da takacak bıçağı o zaman bu adam. Hak ettiği cezayı almış bence.

Verilen karar yerindedir. İnternetten tespih gibi sallamak için bıçak almak nedir ? Kanıtlar ve darp raporu sonucu gereken cezasını almıştır. Zaten adam salınsaydı 'Adam öldürmek bu kadar kolay mı?' diye haberler çıkardı. Bu karar aslında kanunen verilmesi gereken cezadır. Hukuk kesinlikle doğru demiyorum ama bu adamın salınması isteyenlerin bir çoğu başka zaman kanunda yozlaşmadan dert yanar.

Açıkçası bunun sosyal medyada sırf "fen lisesi" okuyor diye prim kasılmasından ben de bıktım. Salladığı bıçak 23 cm siz bunla kurban eti bile ayıklarsınız. Darp raporu yok, olay tanığı yok oraya kasıtlı gitmesi olayı şüpheli kılıyor. Nefsi Müdafaa adamı öldürmek değildir hadi öldürmeyi geçtim sivri, kesici alet kullanımı nefsi müdafaa'ya girmez.

Bana kalırsa olaydan çok sosyal medyada duyar primi kasılması daha kötü bir durum. Ülkede anlık olarak 4 yıl hukuk:avukat 4 ay twitter:Hakim,savcı,cellat 4 gün onedio:Allah.

Geri
Yukarı