Kadir Şeker tahliye oluyor

Bir katili de tahliye ettiler, ne denebileceğini çok bilmiyorum ama kenara da yazıyorum, haksız yere öldürmedim kısmının da önünü açtılar. Millet bundan sonra birbirini öldürür, haksız yere öldürmedim diyerekten 3-5 sene hapis yatar ve çıkar. Tek diyeceğim bir doktorumuz öldürüldü ve gündemi çok iyi değiştirdiler. Şu an o doktoru konuşan yok.

Bu ülke hukukla ve anayasaya göre yönetiliyor arkadaşlar. Ülke, sosyal medyadan değil anayasa ile yönetilir.

Olaya bir kadını darp eden kişiyi öldürerek kadını kurtarmak olarak bakılmaz. Bir kişi cebindeki yasaklı kelebeği çıkartıyor, yolda karşılaştığı bir kişinin kalbine saplıyor. Hukuk böyle işler.
Yani atıyorum; bir yakınınızı bir sapığın elinden kurtarmak için sapığı öldürdünüz ve hakkınızda müebbet hapis cezası verildi. Madem hukuka anayasaya bu kadar dikkatli ve bağlı bir insansınız, verilen cezayı da seve seve canıgönülden yatarsınız. Doğru mu?

@Cole McCree eğer yanımda meyve bıçağı diye bu bıçağı taşıyorsam aldığım cezaya da sesimi çıkarmam. Meyveleri kesmek için bu bıçak moda herhalde.

Son düzenleyen: Moderatör:
@Cole McCree eğer yanımda meyve bıçağı diye bu bıçağı taşıyorsam aldığım cezaya da sesimi çıkarmam. Meyveleri kesmek için bu bıçak moda herhalde.
Yanında zarar verici herhangi bir aleti taşımasın zaten karşıyım fakat o anda gereken neyse o yapılmış. Keşke öldürmeseydi ama olan oldu. Her ne olursa olsun bir iyi öleceğine bir kötü ölsün daha iyi.

Bu bıçağı internetten tespih gibi sallamak için almış. Ne kadar mantıklı geliyor? Ek olarak birinin iyi ya da kötü olduğuna sen mi karar veriyorsun?

Bu bıçağı internetten tespih gibi sallamak için almış. Ne kadar mantıklı geliyor? Ek olarak birinin iyi ya da kötü olduğuna sen mi karar veriyorsun?

Bana göre böyle.

O zaman düşünce şeklini değiştirmeni öneriyorum, herkesin yaşama hakkı vardır. Bir kişi kötü diye de ölmeyi hak etmiyor. Karşı tarafta milletin acısı varken sen çıkıp kötüydü, iyi ki ölmüş diyorsun. Ne kadar etik? O zaman tüm kötüleri doğrudan öldürelim.

O zaman düşünce şeklini değiştirmeni öneriyorum, herkesin yaşama hakkı vardır. Bir kişi kötü diye de ölmeyi hak etmiyor. Karşı tarafta milletin acısı varken sen çıkıp kötüydü iyi ki ölmüş diyorsun, ne kadar etik? O zaman tüm kötüleri doğrudan öldürelim.
Önerini sundun. Bana göre bu düşünce şekli etik. Seninle tartışmayacağım.

O bıçak ile kalp e sallamak bence insan gözü dönmesi üzerine katil olmuş. Insan kavgada elin de bıçak varken içindeki psikoloji de değişiyor. Adam birini öldürmüş bence herhangi bir ceza değişikliği olmamali. En kötü etkisiz hale getirmek için savunma sanatlari altina etkisiz hale getirilmeli ama ortada öldürmek var.

Geri
Yukarı