Kadir Şeker tahliye oluyor

Şimdi linçlemeyin. Birini korurken kazayla olmuş diyorlardı.
Adam kadını dövüyormuş kadını korumak için atılmış arbedede adam bıçaklanmış ölmüş.
Görgü tanıkları ölen kişinin öncesinde çocuğu çok güzel dövdüğünü, çocuğun yerden kalkamadığını söylüyorlar. Sanırım o anda çocuğun kayışı koptu.

Bu sana katilleri savunma hakkı veriyor mu? Kaçmadan sorularıma cevap ver.

Özgürüm ben. Kimi savunup savunmayacağım konusuna neden sürekli karışıyorsun?:) Az sal insanları. Özgürlük ve demokrasiyi ne zaman benimseyeceksin çok merak ediyorum! Katilleri savunmak suç diye bir madde mi var?

Mesela 10-12 yaşında kızına tecavüz edilmiş bir baba o adamı öldürse katil ve kesinlikle savunulmaması gereken kişi mi olur? Onu savunan katil savunmuş mu olur?

Keşke Kadir kimseyi öldürmeseydi ama şartlar bu duruma getirdi kanısındayım. Ölen kişinin ve kadının hareketleri tavırları da Kadir'e yazık oldu kanısına itiyor beni. İki kendini bilmez yüzünden bir gencin hayatı karardı bana göre.

Son düzenleyen: Moderatör:
Görgü tanıkları ölen kişinin öncesinde çocuğu çok güzel dövdüğünü, çocuğun yerden kalkamadığını söylüyorlar. Sanırım o anda çocuğun kayışı koptu.
Bak bu olabilirdi; eğer Kadir Şeker dayak yedikten sonra yerden bulduğu birşey ile adamı yaralamış olsaydı. Ama ben dosyalara bakıyorum; Kadir Şeker'e yönelik bir darp raporu yok. Kadir'in dayak yediğinin gerçek bir kanıtı yok.

Kadir orada cebinde 23 santimlik bıçak dururken yarım saat dayak yedi, sonra birden sinirlenip bıçağı çekip adamı tek hamlede öldürdü mü yani? Silahsız bir adamı kalbi dışında bir yerinden bıçaklayarak etkisiz hale getirememiş mi? Özellikle de her yerde belirtilen şu tıp öğrencisi olması durumuna rağmen. Bana pek olası gelmiyor.

Zaten gerçekten "tespih gibi çekmek" amaçlı bir bıçak alacak olsa gider köreltilmiş kelebek bıçak alır. Tek hamlede kalbe ulaşacak sivrilikte sustalı bir bıçağı tespih gibi nasıl çekebilir bir insan? Sustalı bıçak dediğin ya düğmeli olur basar açarsın, ya da yandan çekmeli olur bir çıkıntıyı iterek açarsın. Tespih gibi çekilecek bir bıçak değil yani.

@ÖzkanK herkese açık bir ortamda katilleri savunursan da alacağın tepkilere karşı o zaman sesini çıkarmayacaksın. İnsanları rahatsız etme hakkın da yok.

Mesela 10-12 yaşında kızına tecavüz edilmiş bir baba o adamı öldürse katil ve kesinlikle savunulmaması gereken kişi mi olur?
O zaman hukuk ve adalet boşuna var Özkan. Herkes kendi adaletini sağlayacaksa polis ve mahkemeler olmasın. Herkes kendi adaletini sağlasın. Önceki konularında sürekli adaletin olması gerektiğini savunup da burada da farklı bir şey demen şaşırtmıyor zaten :D Ek olarak senin gibi düşüncelerimi belirtiyorum yoksa neyi savunup savunmadığın beni ilgilendirmiyor.

Özgürüm ben birader sanane kimi savunup savunmayacağım konusuna neden sürekli karışıyon. :) Az sal insanları ya. Özgürlük ve demokrasiyi ne zaman benimseyecen çok merak ediyorum. Katilleri savunmak suç diye bir madde mi var.

Bu mantıkla bakarsak teöristleri de savunmak bir sorun teşkil etmez. Özgürlük belli sınırlar için de özgürlüktür insanları rahatsız ettiğiniz zaman bu sınırların dışına çıkmış olursunuz.

Bak bu olabilirdi; eğer Kadir Şeker dayak yedikten sonra yerden bulduğu birşey ile adamı yaralamış olsaydı. Ama ben dosyalara bakıyorum; Kadir Şeker'e yönelik bir darp raporu yok. Kadir'in dayak yediğinin gerçek bir kanıtı yok.

Kadir orada cebinde 23 santimlik bıçak dururken yarım saat dayak yedi, sonra birden sinirlenip bıçağı çekip adamı tek hamlede öldürdü mü yani? Silahsız bir adamı kalbi dışında bir yerinden bıçaklayarak etkisiz hale getirememiş mi? Özellikle de her yerde belirtilen şu tıp öğrencisi olması durumuna rağmen. Bana pek olası gelmiyor.

Zaten gerçekten "tespih gibi çekmek" amaçlı bir bıçak alacak olsa gider köreltilmiş kelebek bıçak alır. Tek hamlede kalbe ulaşacak sivrilikte sustalı bir bıçağı tespih gibi nasıl çekebilir bir insan? Sustalı bıçak dediğin ya düğmeli olur basar açarsın, ya da yandan çekmeli olur bir çıkıntıyı iterek açarsın. Tespih gibi çekilecek bir bıçak değil yani.
Olayın doğruluğunu bilmiyorum. Herkes başka bir şey diyor.

O zaman hukuk ve adalet boşuna var özkan. Herkes kendi adaletini sağlayacaksa polis ve mahkemeler olmasın. Herkes kendi adaletini sağlasın. Önceki konularında sürekli adaletin olması gerektiğini savunup da burada da farklı bir şey demen şaşırtmıyor zaten :D ek olarak senin gibi düşüncelerimi belirtiyorum yoksa neyi savunup savunmadığın beni ilgilendirmiyor.

Ben mahkeme olmasın yargılanmasın falan demiyorum ki. Sen yazdıkları mı okumuyor musun?

Benim çevremden diyorum. bana göre diyorum. Yoksa tck neyse uygulansın. Bana ne yani kadir şeker babamın oğlu değil ya. Mahkemenin vereceği cezaya saygım var benim.

Bu mantıkla bakarsak teöristleri de savunmak bir sorun teşkil etmez.

Üzülerek söylüyorum ne yazık ki etmiyor çoğu zaman.:( ifade özgürlüğüne sokuyor üst mahkemeler. Bana kalsa alenen terörist olduğu kesinleşen birisi için onu övmek savunmak flan suç olmalı ama değil çoğu zaman.
Mesela Abdullah Çcalan'ın terörist olduğuna karşı çıkacak bir kişi var mı? Ama ona özgürlük demek suç değil çoğu zaman. Bazı akademisyenler veya sözde kanaat önderleri çıkıp bunu söylüyor çoğu zaman. Benzer şekilde Hdp'li vekiller de çıkıp söylüyor ne yaparsın işte ceza almıyorlar.
Canan kaftancıoğlu bak daha yakın zaman da sakine cansız ile ilgili attığı Tweet'lerden ceza almadı. :(

12 yaşındaki kıza tecavüz etmekle karınla tartışırken sesini yükseltmek aynı şey mi?

Adam katil kesinlikle savunulmaz gibi davranıyor ya. Ona söylemek amacıyla örneği verdim. Yoksa tabii ki aynı değil. Her olay kendi için de özeldir. Burada herkes hakim savcı kesiliyor çok biliyormuş anı direk yaşamış oradaymış gibi konuşuyor veya kendi fikrini dikta ediyor benim eleştirim ona.

Son düzenleyen: Moderatör:
@Otomatik Mandalina onu geçtim. Hukuk devletiyiz. Evet, o verilen örnek çok iğrenç. Kendimi o babanın yerine koyduğumda da muhtemelen karşımdaki insanı öldürmemek için kendimi zor tutarım ancak herkes kendi adaletini sağlayacaksa da polise ve mahkemelere gerek yok.

Ben mahkeme olmasın yargılanmasın falan demiyorum ki. Sen yazdıkları mı okumuyor musun?
Yazdıklarını okuyorum Özkan. Anlam da gayet iyi çıkıyor, yeri geldiğinde herkes kendi adaletini sağlamalı diyorsun :D Katillerin savunulacak hiçbir yanı yoktur.

@Otomatik Mandalina onu geçtim. Hukuk devletiyiz. Evet, o verilen örnek çok iğrenç. Kendimi o babanın yerine koyduğumda da muhtemelen karşımdaki insanı öldürmemek için kendimi zor tutarım ancak herkes kendi adaletini sağlayacaksa da polise ve mahkemelere gerek yok.

Yazdıklarını okuyorum Özkan. Anlam da gayet iyi çıkıyor, yeri geldiğinde herkes kendi adaletini sağlamalı diyorsun :D
Tabii ki öyle, insanlar hukuk devletinde kendi adaletini sağlamamalı ama kızına tecavüz eden kişiyi öldüreni yine bir nebze anlayabiliriz. Bunu karısına sesini yükselten adamı bıçaklamakla kıyaslamak absürt.

Yeni konular

Geri
Yukarı