Kadir Şeker tahliye oluyor

Kardeşim zaten doğal olduğunu savunmuyorum da millet bu tarz olaylardan dolayı çekiniyor, kimse pisi pisine ceza almak ya da zarar görmek istemiyor.
Ben zaten başından beri Kadir'in ceza alması tarafında değilim. Çünkü olay ne olursa olsun toplum bunu "bak çocuk karıştı başı yandı" şekilde algıladı.

Ee kardeşim hadi bu ceza almadı diyelim. Ortada kasıtlı bir cinayet var, sırf medya yanlış anlayacak diye katili ceza almasın mı? Ortada giden bir can ve arkasında acılı bir anne ve baba kaldı. Bu insanlara yazık değil mi?

Ben zaten başından beri Kadir'in ceza alması tarafında değilim. Çünkü olay ne olursa olsun toplum bunu "bak çocuk karıştı başı yandı" şekilde algıladı.
Her şekilde cezasını alması lazım ortada bir cinayet var. Halk sosyal medyada gördüğü her şeye inandığı için böyle bir algı oluştu. Adam gibi basın organları olayı doğru yansıtsaydı aslını anlatan bir haber yapsaydı halka, kısacası görevlerini yapsaydı böyle olmazdı. Bunları yapması varken ceza almasın demek saçma.

Her şekilde cezasını alması lazım ortada bir cinayet var. Halk sosyal medyada gördüğü her şeye inandığı için böyle bir algı oluştu. Adam gibi basın organları olayı doğru yansıtsaydı aslını anlatan bir haber yapsaydı halka, kısacası görevlerini yapsaydı böyle olmazdı. Bunları yapması varken ceza almasın demek saçma.
Haklı yada haksız, bu kararın sonucunu hep birlikte yaşıyoruz.

Özkan'ın söyledikleri bile şundan daha mantıklıydı. Toplum kanıtlara delillere bakmadan, bazı şahısların yularlarını çektiği yöne giderek saçma sapan şeylere inanıyor diye katiller cezasını çekmemeli mi? Toplum isterse Kadir Şeker uğruna toplu intihar eylemleri yapsın, toplumun keyfine göre katil mi salınır?

Ne güzel olay! Ben de bir bıçak alayım, birini kalbinden bıçaklayayım sonra da tahliye olayım. Bunu da savunan akılsız insanlar var, bunların seviyesine düşüp muhatap olmaya değmez.

Sürekli olayı sulandırıyorsunuz.

Olayın gerçekleşme saati gece 20:30-21:00 civarları o saatte sokak ortasında bir adam kadına bağırıyor çekeliyor hırpalıyor yol ortasın da kavga ediyorlar resmen. Kadın hüngür hüngür ağlıyor. (Ev de dövdüğü iddiası var.)Bunlar size göre doğal şeyler galiba?

Kadir'in ifadesine göre sadece kadını korumak amacıyla ağlama sesine dayanamayıp döndüm diyor. Bir sorun sıkıntı var mı yardıma ihtiyacınız var mı gibisinden soruyor. Kadın ilk ifadesin de sorun yok ablacım dediğini söylemişti ve Kadir yoluna giderken adam çocuğa arkasından ağıza alınmayacak hakaretler ediyor.( görgü tanıkları var bu küfürleri bağrışları duyan.) Devamın da Kadir'in üstüne koşarak gelen ilk yumruğu tekmeyi atan ölen kişi zaten.

Görgü tanığı var Kadir'e ilk ölen kişinin yumruklar tekmeler attığını söylüyor. Zaten hatırlayanlar bilir kadir ilk gün gözlatı sırası yüzün de morluklar vardı.

Not: Olayı karıştıran bu dayak yiyen kadın. İlk ifadesi gerek Kadir'i gerekse görgü tanıklarını doğrular iken. 2. ifadesin de tam tersi ifade verip hiçbir şey yoktu Kadir bıçakla geldi direk kalbinden bıçakladı gibi anlatıyor. :( kadının gerek iki çocuğunu bırakıp bu adama kaçması gerek uyuşturucu kaçırırken yakalanması aynı zamanda uyuşturucu bağımlısı deniyor sözüne hiç güvenilmeyeceğini gösteriyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Olayı karıştıran şu ifade.

Çelişkili ifadeler.

İddianameye göre, Ayşe Dırla, olay yerine ilk giden polise Kadir'in uyarısından sonra yaşananları ‘sıcağı sıcağına' şöyle anlattı: “Kadir arkasını dönüp yanımızdan ayrıldı ve yürümeye başladı. Özgür onun arkasından gitti. Kadir'e tekme ve yumruk ile vurdu. Karşılıklı itiştiler. Kamelyadan yanlarına gittiğimde Özgür yere düştü, Kadir yürüyerek oradan ayrıldı.” dırla daha sonraki ifadesinde yaşananları daha farklı anlattı: “Kadir elinde bir bıçakla geldi. (tartıştıktan sonra) elindeki bıçağı Özgür'e gösterdi. Özgür bıçağı görünce daha da sinirlendi. İtişmeye başladılar. Birbirlerine vurdular, yere düştüler. Özgür'ün yanına gidince bıçaklandığını anladım.” Ayşe dırla daha sonra bir uyuşturucu operasyonunda yakalandı ve hapse mahkûm edildi.

Not: Olay 2. İfade gibi ise 12 yıl normal ama ben ilk durum gibi olduğuna inanıyorum ve daha az ceza almasını savunuyorum.

@shinei bir de meyve bıçağı diyerek Türkiye'de taşıması yasaklı olan bıçaklardan taşıyayım. 😎 halkımızın böyle bir katili de kahraman ilan etmesi çok garibime gidiyor açıkçası.

Haklısın vallahi, olay tam şey ya "80 tane suç kaydı olduğunu nereden bilebilirdim ki"

Geri
Yukarı